Мінометнику 138-го батальйону тероборони Віктору Мойсієнку із Житомира у Києві вручили премію імені Івана Огієнка

0

Мінометнику 138-го батальйону територіальної оборони України Віктору Мойсієнку із Житомира у Києві вручили Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Про це повідомив у мережі Facebook на сторінці 115 окремої бригади територіальної оборони прессолдат 138 батальйону Тарас Стрільчик.

За його словами, днями у Києві у Національному музеї літератури України Віктору Мойсієнку вручили премію імені Івана Огієнка за особливі досягнення в галузі освіти.

«Професор» – це не лише бойовий позивний, але й вчене звання доктора наук Віктора Мойсієнка. До лютого 2022 року він займався філологічною наукою у Житомирському державному університеті імені Івана Франка та успішно працював у Польщі. Початок повномасштабного вторгнення російської армії різко змінив життя мільйонів українців, зокрема, й Віктора Мойсієнка. Зараз він – командир міномета. Але наукові здобутки «Професора» війна стерти не може», – йдеться у повідомленні.

Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/115 окрема бригада ТрО Житомирщини
Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/115 окрема бригада ТрО Житомирщини

«Доктор філологічних наук Віктор Мойсієнко сьогодні – один із найкращих в Україні фахівців з української мови XI-XII і подальших століть. Віктор Мойсієнко, зокрема, сказав, що коли надцять років тому заглибився у вивчення церковно-слов’янської мови, у багатотомну працю Огієнка з історії староукраїнської мови Х-XI віків, то зрозумів: війна з москвою неминуча», – написав після вручення премії Віктору Мойсієнку у Facebook журналіст Тарас Марусик.

Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/Віктор Мойсієнко
Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/Віктор Мойсієнко

Премія імені Івана Огієнка заснована у 1995 році Всеукраїнським товариством Івана Огієнка, Житомирською обласною державною адміністрацією та радою, Національною спілкою письменників України, Фондом сприяння розвитку мистецтв, Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка для вшанування пам’яті вченого-мовознавця, письменника, перекладача, державного й церковного діяча, уродженця міста Брусилів Житомирської області Івана Огієнка — митрополита Іларіона.

Переможців обирають у п’яти номінаціях: «Література», «Наука», «Освіта», «Мистецтво», «Громадська, політична та духовна діяльність».

Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/Віктор Мойсієнко

Суспільне звернулося за коментарем до Віктора Мойсієнка, але поки відповіді не отримали.

Грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/115 окрема бригада ТрО Житомирщини

Що відомо

  • Переможці Всеукраїнської Огієнківської премії захищають Україну – духовно і зі зброєю в руках.

Чільне фото — Мінометник 138-го батальйону ТрО «Професор» отримав престижну премію імені Івана Огієнка, грудень, 2022 рік. Фото/Facebook/115 окрема бригада ТрО Житомирщини

Оксана Ковальчук

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я