Мирослава Гонгадзе отримає премію за етику в журналістиці Inamori Ethics Prize 2023

0
423

Керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі Мирослава Гонгадзе отримає премію Inamori Ethics Prize 2023 від Міжнародного центру етики та досконалості Inamori при Західному університеті Кейса, центр оголосив у cереду, 15 лютого.

Премія Inamori Ethics Prize приватного університету, що розташований у Клівленді, штат Огайо, спрямована на «відзначення видатних міжнародних етичних лідерів, чиї дії та вплив значно покращили стан людства».

«Для мене велика честь отримати цю нагороду, — сказала Гонгадзе. –Я так багато бачила у своїй журналістській кар’єрі, але мені завжди дуже приємно знати, що моя рідна Україна має доступ до надійних новин та інформації через «Голос Америки», медіа-організацію, яка щоденно демонструє важливість вільної преси».

Юристка за освітою, а нині досвідчений мовник і журналіст, лауреатка багатьох нагород, Мирослава Гонгадзе почала працювати в українській службі «Голосу Америки» у 2004 році, а згодом стала керівником служби у 2015–2022 роках, перш ніж обійняти нинішню посаду керівника мовлення у Східній Європі. У 2019 році вона була стипендіатом Фонду Німана в Гарвардському університеті, де вивчала дезінформацію, а до цього була стипендіатом із питань демократії Рейгана-Фасселла в Університеті Джорджа Вашингтона.

Упродовж своєї кар’єри вона регулярно брала інтерв’ю у вищих урядовців США та України, а також вона була модератором перших в Україні національних телевізійних дебатів виборчої кампанії після Майдану в 2014 році. Статті Гонгадзе були опубліковані в The Wall Street Journal, The Washington Post, Journal of Democracy та численних українських виданнях.

«Вітаю Мирославу з присудженням премії Inamori Ethics Prize, — сказала виконувачка обов’язків директора «Голосу Америки» Йоланда Лопес. – Мені дуже приємно бачити визнання її багаторічної роботи, яка дає нашій аудиторії в Україні безперешкодний доступ до новин та інформації».

Вручення премії Гонгадзе відбудеться на офіційній церемонії у Міжнародному центрі Inamori восени, де вона виступить з публічною лекцією та візьме участь в науковій конференції та панельній дискусії 21 і 22 вересня.

ukrainian.voanews.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я