На Волині зняли відео про відомого польського письменника

0
241

15 січня, на ютуб-каналі проєкту Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» з’явилось відео під назвою «Польський поет-бунтар із козацькою кров’ю Юзеф Лободовський». У відеорозмові про Ю. Лободовського беруть участь Світлана Кравченко, професор та авторка книги про Ю. Лободовського, Тетяна Яцечко-Блаженко, історик, журналіст та Бернард Новак, польський письменник, видавець і головний редактор видавництва «Тест», про це пише tenews.org.ua.

Відео підготовлене за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку та Українського культурного фонду.

Автори відео в коментарі написали такі слова: «Юзефа Лободовського називали пророком, бунтарем і поборником україно-польської співпраці. Люблінські молоді поети називали себе «ватагою отамана Лободи», у Рівному він полонив серце Зузанни Ґінчанки, в Луцьку — не побоявся відстояти честь перед самим воєводою, в Мадриді – розповідав на радіо про польську і українську літератури, аж поки станцію не заборонили.

Його вважають тим, хто випередив свій час, мав свої індивідуальні візії взаємин двох народів і відстоював ідею порозуміння. Лободовський уважається представником української школи в польській літературі. Письменник був щиро переконаний, що в його жилах тече козацька кров, тому в Любліні навіть була когорта молодих поетів, яких називали «ватагою отамана Лободи», тобто Юзефа Лободовського. У 1937-1938 році він мешкав та працював у Луцьку, тож історія життя та творчості Юзефа Лободовського стає для нас іще цікавішою».

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  фільм,  Волинь

Над відео працювали: автори проєкту: Елла Яцута, Катерина Бодня та Анна Луцюк, режисерка: Юлія Яцун, оператори: Дмитро Помяновський, Варвара Федорук, графічний дизайн: Вікторія Дикобраз.

Варто сказати, що у 2019 році побачила світ книга «Юзеф Лободовський – митець, мислитель, бунтар та українофіл. Життя і творчість». Її авторкою є Світлана Кравченко, доктор наук із соціальних комунікацій та професор Волинського національного університету імені Лесі Українки. Книга розповідає про долю та творчість Юзефа Лободовського, польського письменника, поета, перекладача і публіциста.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я