У харківському метрополітені з’явилися вірші поетів із Брно

0

Презентація проєкту «Поезія в русі» («Poetry in motion»), який реалізується міською радою спільно з магістратом чеського міста-побратима Брно, відбулася 18 листопада у харківському метрополітені.

Про це повідомляє city.kharkov.ua.

Як розповіла начальник відділу розвитку міжнародних зв’язків і євроінтеграції Департаменту міжнародного співробітництва Олена Петренко, протягом місяця у вестибюлях та вагонах метрополітену розміщуватимуться плакати з творчістю 18 поетів, таких, як Мартін Райнер, Ян Скацела, Віола Фішерова, Тімо, І.Г. Крховський та ін. «На плакатах розміщені QR-коди, відсканувавши які, подорожуючі зможуть прочитати біографії авторів та ознайомитися з більшою кількістю творів. Відбором поетів та творів займалися наші партнери з Брно, а от до перекладу ми долучили наших місцевих поетів і перекладачів», — розповіла вона. 

Нагадаємо, що проєкт є дзеркальним і на початку листопада творчість харківських поетів презентували у брненських трамваях. Як зазначила заступник директора Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук, співробітники якого підбирали поезію для Брно, проєкт «Поезія в русі» користується популярністю в усьому світі.  

«Люди багато часу проводять у транспорті, то чому би впродовж поїздки не читати хороші вірші хороших поетів? Я була на відкритті проєкту в Брно. Надзвичайно приємно було бачити рядки віршів харківських поетів на плакатах, розміщених у трамваях. Подібні «побратимські» ініціативи зближують нас і показують, що спільного у нас більше, ніж відмінностей», — зазначила Тетяна Пилипчук. 

Директор Чеського центру при Посольстві Республіки Чехії в Україні Радка Рубіліна подякувала всім, хто взяв участь у реалізації цього проєкту, хто просуває кооперацію між українськими та чеськими містами у всіх сферах, особливо в галузі культури та освіти.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я