У Львові нагородили переможців літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди за 2022 рік і презентували п’ятий том антології патріотичної поезії «Жовто-блакитна любов»

0
622

19 серпня, на Спаса, в Залі літературної слави Львівської письменницької організації відбулася церемонія вручення нагород переможцям сьомої поспіль Львівської обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди за 2022 рік та представлення п’ятого тому антології патріотичної поезії «Жовто-блакитна любов».

Першу премію отримала Оксана Лозова за книги «Цвіт коріння» і «Час не минає»; другу премію — Петро Шкраб’юк за книгу «Портрет з осені»; третю премію — Ганна Вівчар за книгу «Мушля часу».

Цьогоріч, через доволі слабку якість текстів запропонованих поетичних збірок молодих письменників, журі вирішило не присуджувати заохочувальний диплом «Молода надія».

З натхненним словом виступили письменники, представники влади, громадські діячі, гості літературного свята. Серед них — заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко, письменник і громадсько-політичний діяч Василь Куйбіда, голова правління Благодійного фонду Святої Марії Магдалини Іванна Михайлишин, від імені журі – знана письменниця Ольга Кіс та інші.

Модератор дійства — письменник, заслужений діяч мистецтв України, голова журі Премії Олесь Дяк зауважив, що «сьогоднішнє свято могло б і не відбутися, якби наші воїни-герої так завзято не тлумили московитів по всій лінії фронту. Якби наші герої-повстанці часів ОУН-УПА не стояли не на життя, а на смерть. Серед них – Катерина Мандрик-Куйбіда – патронеса нашої Премії, зв’язкова УПА,  багатолітній в’язень радянських концтаборів, відома поетеса, одна з найактивніших членкинь «Просвіти» в останні роки свого життя».

Пан Іван Собко наголосив, що «Львівська ОВА виконує свою державотворчу і нормотворчу місію, пам’ятаючи про таких особистостей, як Катерина Мандрик-Куйбіда». І додав, що «обласна адміністрація робить усе, щоб у цей  важкий для України час поповнювати бібліотечні фонди».

Пані Іванна Михайлишин не без гордості інформувала присутніх про активну творчу співпрацю Благодійного фонду Святої Марії Магдалини зі Львівською письменницькою організацією, а також узяла участь у представленні п’ятого тому антології  патріотичної поезії «Жовто-блакитна любов», до видання якого Фонд, очолюваний нею, безпосередньо причетний як меценат.

Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я