В Івано-Франківську відбулися «Містичні читання»

0

Упродовж двох днів — 2 та 3 грудня — в Івано-Франківському краєзнавчому музеї вдруге провели «Містичні читання».

На заході збирали гроші для українських військових, розповіла кореспондентці Суспільного співорганізаторка читань Людмила Лінник.

За її словами, найбільшу увагу організатори приділили творчості, пов’язаній з українською міфологією.

«Як попереднього, так і цього року, ми зачепили той пласт у культурі, який мало залучений. Це — українська міфологія і містика. Ми не обмежували учасників у тематиці, але так склалося, що вона переважно українська”, — каже Людмила Лінник.

Цьогоріч організатори запросили долучитися до заходу лише авторів з Івано-Франківська. Зі слів Людмили Лінник, це зумовлено браком бюджету.

Артисти театру «Mime «IF» представили на другий день «Мистецьких читань» прем’єру свого перформансу. Актор Андрій Кирильчук каже, номер планували давно. Завдяки запрошенню взяти участь у цьому заході, пришвидшили його підготовку.

«Ідея перформансу полягає у тому, що дві містичні істоти пов’язані між собою через вузол емоцій, бажань, мрій. Ми всі надзвичайно соціальні та впливаємо одне на одного. Хочемо ми цього чи ні — ця взаємозалежність створює таку містичну реальність», — пояснює Андрій Кирильчук.

Під час «Містичних читань» глядачі слухали українські пісні, твори Григорія Сковороди, класичну музику, а також дивилися частину вистави «Цахес» від акторів обласного театру ляльок. Окрім цього, для відвідувачів заходу підготували дискусії та читання прози й поезії.

Відвідувачка Світлана Купянська каже, «Містичні читання» зацікавили її незвичною тематикою. Жінка переїхала до Івано-Франківська з Маріуполя й у такий спосіб знайомиться з новим містом та його жителями.

«У нас такого зовсім немає, тому мені дуже цікаво у вас таке бачити. Досить незвично», — ділиться враженнями Світлана Купянська.

Інша відвідувачка Наталія Мельникова каже, планувала виділити для «Містичних читань» лише один вечір, однак захопилася та прийшла на захід знову.

«Страшні сьогоднішні будні змушують поглянути в інший світ — світ містичного, прекрасного та незвіданого», — каже Наталія Мельникова.

За словами співорганізаторки «Містичних читань» Людмили Лінник, подія мала і благодійну мету — упродовж неї збирали гроші для українських військових.

mi100.info

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я