В Одесі у другій половині літа розпочнуться зйомки фільму про життя Довженка

0
  • В середині літа на Одеській кіностудії розпочнуться зйомки фільму «Режисер» про життя та творчість Олександра Довженка. Наразі проходять підготовчі роботи.

Про це на пресконференції в Одеській кіностудії розповів генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Знімальний процес розпочнеться у другій половині літа. Наразі триває підготовчий процес — це робота костюмерів, декораторів тощо. У вересні, до дня народження Довженка, плануємо представити тізер фільму», — розповів Осіпов.

Також він повідомив, що через війну більшість знімальної групи фільму – жінки.

У фільмі буде представлено багато історичних постатей. Зокрема, письменник Юрій Яновський – близький друг Довженка, завдяки якому збереглося чимало інформації про режисера. Одна з сюжетних ліній фільму – любовний трикутник, адже Довженко і Яновський одночасно закохалися в балерину Іду Пензо. Ще однією постаттю є генерал-хорунжий армії УНР Юрій Тютюнник.

Щодо акторського складу інформацію поки не розголошують. За словами Осіпова, перевага надається одеській акторській школі. Але вже відомо, що на роль Павла Нечеси, директора Одеської кінофабрики, запросили народного артиста України Богдана Бенюка.

«Ми хочемо показати дух Одеси 26-го року. Одеса, яка оговтується від Першої світової війни, Одеса, яка має НЕП, джаз, бокс. Одеса легка та весела, де молоді люди роблять українську історію. Це Одеса Ісаака Бабеля та Юрія Яновського, Ільфа і Петрова та Катаєва, в Одесі знімається кіно, тут працюють іноземні фахівці, самою кіностудією керує революційний матрос Павло Нечеса» , — розповідає генеральний продюсер фільму.

Знімальні майданчики, за його словами, облаштують просто на вулицях міста. Через те, що знімальний процес стартує з недоформованим бюджетом, до зйомок у масовці запрошують всіх охочих.

«Нам дуже потрібна допомога містян. Приходьте сім’ями, вдягнемо вас та посадимо в кадр. Фільм масований, але з вашою допомогою ми зможемо заощадити величезний бюджет», — пояснив Осіпов.

За словами генпродюсера, наразі завдання фінансової служби картини — розподілити бюджет таким чином, щоб зі знімального майданчика вдалося вийти без боргів перед знімальною групою. Проте, каже Осіпов, боргів перед компаніями-постачальниками обладнання не уникнути, тож їм доведеться написати гарантійні листи та чекати від держави на додаткові кошти.

«Також ми розраховуємо на підтримку партнерів, які нагодують акторів на майданчику, нададуть житло тощо. Це теж суттєво заощадить бюджет», — каже генеральний продюсер.

Ще однією проблемою у створенні фільму є зйомки під час повітряних тривог, адже відео обладнання, яким користуються знімальні групи, є дуже важким та об’ємним, та швидко перенести його у сховище неможливо. Як і неможливо його залишити просто неба, адже вартість техніки – кілька мільйонів доларів.

Режисер фільму Костянтин Коновалов зазначив, що фільм стане черговою віхою в історії Одеської кіностудії і в історії Олександра Довженка.

«Олександр Петрович, як відомо, знімав свої фільми в найтяжчі часи. У нього був одеський період, київський період, був і військовий період – коли Довженко був на фронті кореспондентом. Всі його фільми – фільми генія. Але почав свою творчість Олександр Довженко саме в Одесі. Одеса зробила його кінорежисером. У цей складний час, я впевнений, з допомогою всіх, хто нас підтримує, ми зможемо зняти цей фільм», — переконаний Коновалов.

За словами основного автора сценарію, літературного критика та кінознавця, дослідника творчості Довженка Сергія Тримбача, проєкт фільму про життя Довженка має давню історію, адже 10 років тому Коновалов уже зняв короткометражний фільм «Олександр Довженко. Одеський світанок».

«Феномен Довженка дивовижний. Уявіть собі, що ви починаєте вчитися, на другому курсі знімаєте фільм, а на четвертому вас уже вважають класиком світового кіно. Нині дехто намагається Довженка «зіштовхнути» з «корабля сучасності». Відмовитися від Довженка — це все одно, що італійці відмовилися б від Мікеланджело», — зазначив Тримбач.

Директор Департаменту культури та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга зазначив, що Довженко для Одеси та України в цілому – дуже важлива фігура, і цей фільм лише підсилить розуміння і глибину цієї постаті.

«Дуже приємно та почесно, що в Одесі зніматиметься велике кіно. Вся історія Одеси пов’язана з тим, що місто відоме у всьому світі насамперед завдяки літературі та кінематографу. Маркетинг та туристичну привабливість міста складно уявити без кіно. Тому зйомки цієї картини ще більше популяризуватимуть Одесу», — сказав Ліптуга.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі розпочалося виробництво фільму «Режисер» про видатного українського режисера Олександра Довженка.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я