В Ужгороді відбудеться творчий вечір Тараса Прохаська

0
294

У понеділок, 28 листопада, о 19:00 у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться літературний вечір – читання та розмова за участі українського письменника та публіциста з Івано-Франківська Тараса Прохаська.

Дебютна книга Прохаська «Інші дні Анни» вийшла друком 1998 року та отримала премію видавництва «Смолоскип». Здобув популярність автор завдяки особливому інтимному стилю, спогляданню й зображенню життя у різних його проявах. 2013 року здобув Премію імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої» (видавництво «Меридіан Черновіц»). 2019 року отримав «Книгу року BBC» за збірку есеїстики «Так, але…» (видавництво «Меридіан Черновіц»), а у 2020 році за неї став лауреатом Шевченківської премії.

Крайня книжка письменника «Бо є так» побачила світ у 2021 році. До неї ввійшли вибрані твори від раніших до новіших творів. Це тексти, які Тарас Прохасько писав упродовж 10-ти років. Груба книжка короткої прози збудована за взірцем клепсидри – водяного годинника. Десять років досвіду пізнання розпорошені у кількох десятках нотаток, кількох тисячах речень. Читаючи їх, можна всіляко поводитися з часом. Залежно від налаштування струменя. Пропустити через себе на повну силу впродовж кількох днів; випускати мало не по краплі впродовж кількох років… Або віднайти якусь власну ненормальну гру з ритмом закручування і відкручування годинникового краника. 

Модераторка літературного вечора Євгенія Напуда  поспілкується з Тарасом Прохаськом про українську літературу до повномасштабного вторгнення, зокрема про книгу «Бо є так», а також про літературу, яка пишеться сьогодні, про відчуття війни, про те, як змінюється життя людей, міст та всієї країни. 

Організатор заходу – Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Ф.Потушняка. Подія відбувається в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Вхід – вільний.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я