Закарпатський муздрамтеатр готується вшанувати 80-річчя Петра Скунця

0

Петро Скунць є одним із найвідоміших письменників Закарпаття. У 1997 році став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка у галузі літератури.

Цього року минає 80 років із дня народження видатного українського поета, публіциста, перекладача та громадського діяча. На жаль, доля відпустила Петру Скунцю небагато – лічені дні не дожив до 65-річчя, але встиг зробити чимало.

Нині в Закарпатському академічного обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв триває підготовка до прем’єри літературно-театрального перфомансу «Один» за поезією Петра Скунця, в якій буде задіяно більшість творчого складу. Режисером дійства є заслужений артист України Василь Шершун, який уперше побачив знаного поета ще школярем на зустрічі в Ужгородській середній школі № 6.

«Я досі пам’ятаю ті яскраві враження, вперше почувши наживо легендарних письменників. Крім Петра Миколаєвича, нам читали свої твори ще Юрій Керекеш та Іван Чендей, — згадує Василь Шершун.

Із Петром Скунцем доля його впритул звела, коли вже працював актором у Закарпатському муздрамтеатрі. Саме з намови відомого поета взявся за постановку вистави «Гордубал» за романом Карла Чапека, яка не сходить з ужгородської сцени вже три десятиліття.  Петро Скунць написав вірші до цього чудового спектаклю, які були покладені на музику Віктора Теличка і стали піснями.

Тому закономірно, що найбільший театр Закарпаття вирішив віддати шану Шевченківському лауреату в ювілейний рік і нині активно працює над поетичною виставою «Один», прем’єра якої запланована на 30 жовтня. 

А цієї п’ятниці, 21 жовтня, о 19.00 Закарпатський муздрамтеатр на малій сцені покаже  французьку трагікомедію «Круті віражі» за п’єсою Еріка Ассу. У суботу, 22 жовтня, о 18.00 на великій сцені – у неділю  – третій показ детективної історії Дона Нігро «Привиди маєтку Рейвенскрофт». 

Також у суботу і неділю, 22-23 жовтня, о 12.00 для юних глядачів «шерегіївці» покажуть музичні казки «Пригода в Карпатах» А.Філіппова та «Веселе Жабеня» Л.Устинова. 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я