Закарпатську різдвяну казку видали в Києві

0

Відоме українське видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» видало казкову повість Олександра Гавроша «Різдвяна історія ослика Хвостика».

Це не перше звернення до Різдва ужгородського письменника, відомого своїми дитячими творами. У 2015 році у тернопільському видавництві «Навчальна книга-Богдан» виходила його сучасна казка «Різдвяний песик», яку згодом було поставлено і на сцені Закарпатського муздрамтеатру під назвою «Різдвяна феєрія». 

Олександр Гаврош пояснює свою увагу до зимових празників тим, що на Закарпатті Різдво є найбільшим родинним святом. І такі його атрибути, як колядки та вертепи, побутують серед простого народу досі. Саме тому він вирішив донести їхню неповторну атмосферу до читачів по всій Україні, адже донедавна своєї літературної різдвяної казки Закарпаття не мало. 

«Різдвяна історія ослика Хвостика» вперше побачила світ у 2019 році у видавництві «Фонтан казок». Книжка швидко розкупилася, але більше не виходила через те, що видавці припинили свою діяльність. А днями повість перевидана у подарунковому форматі в знаменитому видавництві Івана Малковича з чудовими ілюстраціями київської художниці Світлани Сови.

Щемлива історія про ослика, який на різдвяні свята змушений здолати нелегкий шлях до особистого щастя, має своїх реальних прототипів і наповнена колоритними закарпатськими цікавинками. Друге видання повісті присвячене пам’яті владики Мілана, який, будучи очільником Мукачівської греко-католицької єпархії, був її палким шанувальником, повідомили Закарпаття онлайн у Громадському інформаційному центрі. 

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я