Із засідання Секретаріату

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського 2 лютого відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки. 

Перш за все, голова доповів про виконання ухвал Секретаріату від 19 січня.  За пропозицією Секретаря НСПУ з міжнародних відносин Олександра Божка, прийнято рішення запрошувати на засідання Секретаріату представників творчих об’єднань столичної письменницької організації. Таким чином, письменники зможуть висловлювати власну думку, виносити на розгляд засідання наболілі питання, а також засвідчити прозорість рішень Секретаріату НСПУ. 

Як повідомив голова НСПУ, в ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що харківське видавництво «Фоліо» планує видати щоденники одного з лідерів нацистської Німеччини Йозефа Геббельса українською мовою. Ідею розкритикували в соціальних мережах. На думку багатьох українських читачів, спогадам пропагандиста нацизму не місце на книжкових полицях. Україномовне видання є першим у новітній історії нашої держави. Однак, на думку директора видавництва «Фоліо» О. Красовицького, таке видання потрібне.  Секретаріат НСПУ вважає необхідним відреагувати на видання цієї книги, адже це порушує Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Заяву Секретаріату вирішено опублікувати в «Літературній Україні» та на офіційному сайті Спілки.

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська нагадала, що до 15 березня триває ознайомлення членів журі з конкурсними роботами на «Гранослов».

На засіданні Секретаріату було затверджено рішення журі премії імені Павла Тичини, згідно з яким цьогорічними лауреатами цієї почесної премії стали Василь Густі за збірку поезій «Світанок у день Анни» і Василь Соловей за збірку віршів «Перезва золотава».

Перший заступник Голови НСПУ Віктор Мельник та  секретар НСПУ по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіли про хід підготовки до проведення на Луганщині Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій». Міністерством культури України цього року буде виділено 100 тисяч гривень на проведення Шевченківських свят. Йде активна підготовка до свята, до узгодження готується програма проведення. 

Станіслав Бондаренко доповів про хід справ газети «Літературна Україна» та про підготовку до відзначення 90-річчя «Літературної України» в березні. Головний редактор «ЛУ» зазначив, що за останній рік наклад газети зріс на 1000 примірників. Також відзначив меценатів, які передплачують газету письменникам, школам та бібліотекам.  Секретаріатом ухвалено рішення відзначити, з нагоди ювілею, почесними грамотами та нагородами працівників редакції.  

Генеральний директор ДУМу Валерій Герасимчук та директор видавництва «Український письменник» Микола Славинський доповіли щодо ефективного використання площ у будинку по вулиці Гончара, 52, а також з питань продовження та надання оренди і опалення приміщення. 

Секретар НСПУ Олександр Гордон доповів щодо підготовки Положення про літературні премії НСПУ. Після остаточної ухвали рішення буде опубліковано. 

 

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я