Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) зареєстрував нову географічну назву півострова Київ – Kyiv Peninsula

0

Пам’ятаєте кампанію #KyivNotKiev, започатковану Міністерством закордонних справ України, щоби популяризувати використання в англійській транслітерації назви Києва як «Kyiv» (базовану на українській назві міста) замість «Kiev» (базована на російській назві)?

Так ось – чудова новина! Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) зареєстрував нову географічну назву півострова Київ – Kyiv Peninsula – у зведеному каталозі географічних назв Антарктики (data.aad.gov.au).

Це сталося завдяки тривалим, майже річним перемовинам НАНЦ із постійним комітетом SCAR із географічної інформації Антарктики.

Відтепер у всіх публікаціях, формально з 7 вересня 2020 року (з дати першого офіційного запиту НАНЦ; хоча фактично зміни у реєстрі відобразилися лише зараз), можна абсолютно коректно і правомірно вживати назву Kyiv Peninsula. Зокрема, використовувати її для географічної прив’язки у польових роботах, під час підготовки публікацій, видавництва картографічних матеріалів тощо. З огляду на слабке поширення дотепер старої назви Kіеv Peninsula, українські вчені мають усі шанси через свої публікації зробити Kyiv Peninsula домінуючою назвою для подальшого вживання міжнародною антарктичною спільнотою.

Довідково: півострів Київ (географічні координати: 65° 15.0′ пд.ш.; 63° 41.0′ зх.д.) – це переважно вкритий льодовиками півострів овальної форми, який знаходиться на континенті навпроти архіпелагу Аргентинських островів. Саме до цього архіпелагу належить острів Галіндез, де розміщена українська антарктична станція «Академік Вернадський», і якраз тому півострів отримав назву Київ.

Він знаходиться на північному заході Землі Грейама (Graham Land) і простягається з півночі на південь на 35 км від затоки Фландерс (Flandres Bay) до затоки Біскоче (Beascochea Bay). Від архіпелагу Аргентинських островів відокремлений протоками Лемайер (Lemaire Channel) і Пенола (Penola Strait).

Дякуємо за проведену роботу і допомогу з постом та фото Андрію Федчуку @Andrii.Fedchuk!

Джерело: AntarcticCenter.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я