«Письменники Львівщини» підтримали «Слуг народу»?

0

На сторінці Facebook голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського вміщено коментар з приводу звернення «письменників Львівщини до співгромадян» щодо підтримки на виборах 25 жовтня кандидатів від політичної партії «Слуга народу».

Нижче – текст цього коментаря.

На сайті galinfo.com.ua 16 жовтня оприлюднене звернення «письменників Львівщини до співгромадян» під назвою  «Не зачиняймо дверей, у які увійшла надія», і підписане головою Львівської організації НСПУ Ігорем Гургулою.

Ось фрагмент із цього звернення: «Наблизившись до дати проведення виборів до місцевих органів влади, проаналізувавши та зваживши усі «за» і «проти», ми дійшли до висновку, що на Львівщині гідно представлятиме місцеву владу команда партії «СЛУГИ НАРОДУ» (так в тексті – М.С.). Уже у самій назві закладена суть, адже служіння народу є найвищим виміром честі та гідності депутатських обранців. Імена відомі – Максим Козицький, Тарас Кльофа, Олег Береза, Олег Паска… Вони уже сьогодні демонструють високі показники управлінської діяльності. Козицький очолює Львівську обласну державну адміністрацію, Кльофа – військовий госпіталь, Береза – керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області, Паска – директор Департаменту освіти та науки ЛОДА…

Віддаючи свій голос за львівську команду «СЛУГ НАРОДУ», ми голосуємо за щасливе майбутнє Вітчизни та процвітання Галичини!» (кінець цитати).

Також в інтернеті оприлюднена світлина, на якій кілька львівських письменників на чолі з головою Львівської обласної організації НСПУ Ігорем Гургулою і кілька невпізнаних осіб позують у «зеленому обрамленні» під характерною передвиборчою «вивіскою» «Зе! Місцеві. Слуга народу». Світлина зроблена в приміщенні Львівської обласної письменницької організації. Внизу підпис: «Дякую за підтримку Національній спілці письменників України!».

Вочевидь, на фото зображений хтось із місцевих кандидатів від списку «зелених слуг» на виборах 25 жовтня.

На жаль, я не зміг отримати пояснення від І.Гургули з цього приводу. Його телефон не відповідає.

Відповідно до чинного законодавства і статуту НСПУ, керівництво Національної спілки письменників України не має права забороняти брати участь у виборах членам НСПУ в індивідуальному порядку. Якщо пан Гургула чи будь-хто інший хоче позмагатись на виборах чи підтримати чиюсь кандидатуру – це їхнє громадянське право. Якщо Правління Львівської письменницької організації вирішило підтримати кандидатів від партії «Слуга народу» — це право львівського Правління.

Але виступати від імені всієї НСПУ – такого права не має ніхто без відповідних рішень – з’їзду, Правління чи Секретаріату.

Звертаюсь до п.Гургули з проханням надати протокол рішення «письменників Львівщини», відповідно до якого він заявив про підтримку на виборах політичної партії «Слуга народу».

При цьому як голова НСПУ заявляю, що керівництво НСПУ не має жодного стосунку до «висновку письменників Львівщини», оприлюдненого п. Гургулою.

Думаю, що в українських письменників, як і загалом в українських громадян, є дуже багато болісних запитань до чинної влади, уособленої саме партією «Слуга народу». І стосуються вони виконання щедрих передвиборчих обіцянок, управлінського хаосу, соціально-економічної нестабільності, поділу на недоторканих «своїх» і «чужих», яких треба будь-що «посадити»,  абсурдних загравань і намагань «порозумітися» з Путіним, абсурдної політики «перестати стріляти» і «мир за будь-яку ціну», маніпулювання громадською думкою, неприхованого бажання спровадити в маргінальне гетто українську національну культуру…

Думаю, що українські громадяни дадуть справедливу оцінку роботі цієї влади на виборах 25 жовтня.

ВОДНОЧАС ЯК ГОЛОВА НСПУ ЗАЯВЛЯЮ, ЩО НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ ЯК ТВОРЧА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ БЕРЕ УЧАСТІ У ВИБОРАХ.

Наш орієнтир: відстоювання національних культурних цінностей українського народу в контексті інтересів української держави.

Мусимо зберегти нашу Спілку як важливу ланку у формуванні і зміцненні національної свідомості української нації.

Джерело: «Українська літературна газета»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я