У Хорватії встановили меморіал, присвячений Іванові Франку

0
360

У хорватському місті Ловран відбулося урочисте відкриття пам‘ятного знаку «Поет і птах», присвяченого видатному українському письменнику, вченому та мислителю Іванові Франку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Верховної Ради

У церемонії відкриття взяли участь голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук і голова хорватського Сабору Гордан Яндрокович.

Виступаючи на урочистій церемонії, Руслан Стефанчук подякував усім причетним до створення та встановлення пам’ятника і назвав подію свідченням великої та справжньої дружби між українським та хорватським народами.

Стефанчук назвав цей пам’ятний знак символічним. Сьогодні український народ бореться з варварською агресією росії, яка уособлює хворобу імперського режиму країни-терориста. І Хорватія, з перших днів війни, подає всьому світу приклад європейської солідарності та підтримки України у боротьбі з новітнім варварством.

Скульптурну композицію «Поет і Птах» та інформаційну таблицю виготовили видатні українські митці Володимир і Василь Одрехівські, завдяки фінансовій та організаційній підтримці Львівської обласної військової адміністрації. 

Наукову концепцію проєкту та обґрунтування символічних сенсів пам’ятного знака розробив доктор Богдан Тихолоз, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.

Як повідомляв Укрінформ, українці Хорватії доєдналися до всесвітньої кампанії DefendingUkraine, під час якої вшанували пам’ять українських захисників, наголосили на необхідності підтримки України та нагадали, що росія є країною-терористом.

Фото: rada.gov.ua

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я