Ухвалено важливі рішення життєдіяльності Спілки

0
731

Першого й шостого вересня, після літньої перерви, під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося два засідання Секретаріату НСПУ, на яких було обговорено важливі питання  життєдіяльності Спілки й ухвалено відповідні рішення. 

Беручи до уваги заяву Володимира Шовкошитного про звільнення з першого серпня за власним бажанням з посади першого заступника голови НСПУ, на цю посаду одноголосно ухвалено затвердити Віктора Мельника, а на посаду секретаря НСПУ з регіональних питань – Ярослава Ткачівського.

Як відомо, раніше В. Шовкошитний за власним бажанням склав повноваження й генерального директора Дирекції управління майном.  На цю посаду Секретаріатом на останньому літньому засідання було затверджено Валерія Герасимчука, який відтак подав заяву на звільнення за власним бажанням з посади заступника голови КО НСПУ. Крім того, на посаду секретаря по роботі з молодими авторами замість Лесі Мудрак, яка раніше подала заяву на звільнення за власним бажанням, було ухвалено затвердити Богдану Гайворонську, котра наразі виконує й обов’язки голови Луганської ОО НСПУ. Також, у зв’язку з тривалою хворобою (з початку квітня) відповідального секретаря НСПУ  Олександра Бакуменка було затверджено Тетяну Фольварочну.

Члени Секретаріату обговорили питання фінансування Одеського будинку творчості, пансіонату «Нафтуся» та Будинку творчості письменників «Ірпінь» для ремонту та відновлення будівель, прибудинкових територій, а також закупки необхідних речей повсякденного вжитку. Зі звітами виступили директор Будинку творчості письменників «Ірпінь» Лілія Табанакова, директор пансіонату «Нафтуся»  Василь Кузан та директор Одеського будинку творчості Олександр Косенко.

Зокрема, О. Косенко повідомив, що у відповідності з рішенням Правління НСПУ, влітку було продано кілька ветхих будівель, які перебували на балансі Одеського будинку творчості письменників. Кошти за продаж, відповідно до їхньої балансової вартості (близько 178 тис. грн.), надійшли на розрахунковий баланс НСПУ. 

На засіданні Секретаріату НСПУ була озвучена інвестиційна пропозиція щодо використання можливостей Одеського БТП. Так, присутній на засіданні одеський підприємець Олег Завістовський заявив, що готовий надати благодійний внесок НСПУ у розмірі $120 тис. на виконання ремонтних робіт на території Одеського БТП. Він готовий, на вигідних для НСПУ умовах, взяти в управління Одеський будинок творчості за умови, що майно НСПУ не може бути відчужено, а суб’єктом господарювання залишається виключно НСПУ. Оскільки мають бути враховані переваги та недоліки цієї пропозиції, а справа, перш ніж виноситься на розгляд Правління НСПУ, має бути юридично вивчена, на Секретаріаті НСПУ створено робочу групу на чолі з першим заступником голови НСПУ В. Мельником для напрацювання пропозицій щодо проведення ремонтних робіт на території Одеського БТП. До складу групи також увійшли секретарі НСПУ О. Божко, О. Гордон, Я. Ткачівський, А. Стожук, генеральний директор ДУМу В. Герасимчук, голова ревізійної комісії НСПУ В. Женченко та радник голови НСПУ з економічних питань А. Чубинський. Було також розглянуто інші питання порядку денного. Зокрема, голова НСПУ М. Сидоржевський доповів про фінансовий стан НСПУ за підсумками восьми місяців 2016 року. 

Секретар НСПУ, генеральний директор видавництва «Український письменник» Микола Славинський доповів про видавничі проекти НСПУ спільно з видавництвом «Український письменник». 

 До кінця вересня друком вийдуть 22 видання, серед них добірка патріотичної поезії «З Україною в серці», весь тираж якої (5 тисяч примірників) буде відправлено в зону АТО. Щойно видано книги Станіслава Бондаренка, Івана Чумака, Ірини Іванченко, книгу Гурама Одишарія «Президентський кіт» (у перекладі Р. Чілачави), серію творів для дітей (що були проілюстровані дітьми) та інші. Більшість видань буде вперше презентовано на Форумі видавців у Львові вже з 15 вересня.  

На Секретаріаті було затверджено Раду старійшин НСПУ як дорадчого органу Спілки. 

Секретар по роботі з молодими авторами Богдана Гайворонська доповіла про перспективні заходи Кабінету молодого автора. Так, найближчим часом готуються молодіжні творчі наради. 20-21 вересня захід відбудеться у Будинку письменників (розташування учасників у БТП «Ірпінь»), 28-29 вересня у Тернополі, 5-6 жовтня у Харкові. Від кожної області в нараді братимуть  участь по двоє представників. Кожна нарада передбачає участь 16 осіб (залежно від територіальної наближеності).  Всі три творчі наради молодих письменників заплановано як один комплексний захід, тому буде підбито спільні підсумки.

Прес-служба НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я