В Будинку письменників відбулася презентація книжки Бориса Пономаренка «Полігон»

0

28 вересня в Камінній залі Будинку письменників відбулася презентація прозової книжки Бориса Пономаренка «Полігон».

На презентацію завітали численні гості – друзі письменника, побратими, родичі та шанувальники його творчості.

Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна щиро привітала Бориса Пономаренка з виходом у світ чудової книжки, а також зазначила, що свою творчість письменник базує на фактах дійсності, а кожен його твір – це пережитий шматок життя, пропущений крізь душу і серце.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, привітавши письменника з виходом нової книжки, подякував письменникові за вагомий внесок у роботу письменницької організації і зазначив, що Борис Пономаренко – людина з величезним життєвим досвідом і цим досвідом намагається поділитися з іншими через свою роботу й свої книжки. Чільна тема його і прозових, і поетичних творів – це тема патріотизму, тема захисту батьківщини від ворожої навали, а також змалювання мужності українських героїв. Його проза вимальовує перед читачем правдиві картини людського життя ­– чуттєві й рельєфні. М. Сидоржевський наголосив, що «Полігон» – це вельми потрібна книжка в контексті нашого часу, тому що вона має величезне виховальне значення, а також учить мужності й нескореності, плекає в душі читача почуття власної гідності й патріотизму.

Модератор урочистого вечора Тетяна Фольварочна зазначила, що книжка «Полігон» має символічне значення, бо це може бути не лише військовий полігон, навколо якого розгортаються головні події твору, а й полігон сучасної української літератури, де вона самостверджується й мужніє. «Полігон» – це дорослішання, це відповідальність і за долю інших, і за долю власної батьківщини, і це життєвий досвід – непростий, суворий, проте такий, що не позбавляє людину чутливості й мудрості.

На презентації виступив відомий поет Петро Засенко. Він щиро привітав Бориса Пономаренка з виходом нової книжки і наголосив, що всі книжки цього письменника – актуальні й сучасні, кожна книжка має свою тематику й героїв, однак усіх їх об’єднує тема патріотизму, бо тепер уся Україна перебуває на своєрідному духовному полігоні, де проходить складні випробування, які не руйнують, а лише додають снаги. Петро Засенко зазначив, що сам письменник пройшов із гідністю всі непрості випробування життя, зміг у надзвичайно складних умовах (суворий північний клімат Росії, де той був у війську, недоїдання, військова муштра, дідизна) не поступитися власним ідеалам.

Прийшов привітати Бориса Пономаренка і заслужений діяч мистецтв України Віктор Женченко. Він зауважив, що одним із перших побачив рукопис цієї книжки і дуже вболівав, аби вона вийшла друком і її прихильно зустріли читачі.  Він зазначив, що «Полігон» – про становлення людської особистості у надзвичайно складних життєвих і природних умовах, де майстерно й правдиво змальовано характер людини і її духовне життя.

Привітали Бориса Пономаренка з виходом книжки – український науковець і державний діяч Сергій Комісаренко, народний артист України Зеновій Корінець, народний артист України Анатолій Паламаренко, який майстерно прочитав уривки з книжки «Полігон», журналіст Тарас Здоровило, поетеса Валентина Козак, прозаїк Василь Трубай, літературознавець і професор Михайло Наєнко, письменник Вадим Пепа, журналістка і поетеса Алла Топчій, головний редактор журналу «Музика» Володимир Корнійчук, старшина Черкаської прикордонної застави Олександр Журавльов,  боєць Нацгвардії, захисник Савур-Могили Іван Журавльов, політик, співзасновник і член правління Черкаського земляцтва «Шевченківський край» у м. Києві Сергій Пасько та інші.

На презентації Борис Пономаренко і Віктор Женченко разом виконали пісню з кінофільму «Доля Марини» (1953) «Ти – любов моя…», а також Б. Пономаренко прочитав свій вірш «Коли Вітчизна у вогні палає…».

Модератором презентації була письменниця Тетяна Фольварочна.

Пресслужба НСПУ

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я