ВАЖЛИВО: Відбулось засідання Правління НСПУ

0

1 лютого під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулось засідання Правління НСПУ.

Перед початком засідання Правління відбулось позачергове засідання Секретаріату, скликане з приводу непростої ситуації, що склалася у Спілці через деструктивну керівну політику очільників КО НСПУ В. Даниленка та Київської обласної організації НСПУ А. Гая.

У своєму виступі голова НСПУ розповів про систематичні розкольницькі дії цих двох осіб, що перешкоджають нормальній конструктивній роботі НСПУ. 

Було наведено ряд фактів, зокрема – відсутність державної реєстрації Статуту КО НСПУ, багаторічна (починаючи з січня 2016 року) відсутність банківського рахунку КО НСПУ, чотирирічна відсутність (незважаючи на вільну вакансію в штатному розписі НСПУ) бухгалтера КО НСПУ. відсутність бухгалтерського обліку, безлад з обліком надходжень членських внесків, та й загалом – суцільний хаос у фінансово-господарській системі столичної організації тощо. Михайло Сидоржевський детально розповів про порушення, зважаючи на які так звану звітно-виборну конференцію КО НСПУ, що відбулася 25 січня у приміщенні Українського фонду культури (вул. Липська, 16), Правління не може визнати легітимною згідно Статуту. М.Сидоржевський також нагадав про позастатутне рішення зборів Київської обласної організації, на яких було висловлено недовіру чинному голові НСПУ, а також про активні спроби А. Гая, спрямовані на недопущення перереєстрації Статуту НСПУ, на його численні заяви до судів і правохоронних органів зі звинуваченнями керівництва в корупції. 

В обговоренні взяли участь Павло Мовчан, Ніна Гнатюк, Василь Клічак, Володимир Цибулько, Михайло Слабошпицький, Ярослав Ткачівський, Тетяна Винник, Володимир Даниленко, Анатолій Гай  та інші. Відео з їхніми виступами можна подивитися на сторінці Національної спілки письменників у Фейсбук. 

Переважною більшістю голосів Правління НСПУ ухвалило рішення: відповідно до ст.. 6.19 ст. 6.10., 6.12, 5.5  Статуту НСПУ, беручи до уваги Ухвалу Секретаріату НСПУ від 28.01.2019, визнати нечинними рішення т.зв. звітно-виборної конференції КО НСПУ від 25.01.2019 року як такі, що були ухвалені з грубими порушеннями Статуту НСПУ і Статуту КО НСПУ.

Відповідно до ст. ст. 6.10., 6.12, 6.20 Статуту НСПУ, беручи до уваги Ухвалу Секретаріату НСПУ від 28.01.2019, припинити повноваження голови КО НСПУ Даниленка В.Г. з 01.02.2019р. 

Відповідно до ст. ст. 6.10., 6.12,  6.20 Статуту НСПУ, беручи до уваги Ухвалу Секретаріату НСПУ від 28.01.2019, вважати призначеною т.в.о. голови КО НСПУ Мороз (Морозенко) М.М. на період до проведення звітно-виборної конференції КО НСПУ.

Т.в.о. голови КО НСПУ Мороз (Морозенко) М.М. у термін до 1.03.2019 в порядку, передбаченому Положенням КО НСПУ та Статутом НСПУ, скликати конференцію КО НСПУ, на якій мають бути обрані голова КО НСПУ, Правління КО НСПУ, Приймальна і Ревізійна комісії КО НСПУ. 

Також переважною більшістю голосів Правлінням було ухвалено таке рішення:

За неодноразові порушення вимог Статуту НСПУ, за систематичні дії, спрямовані проти НСПУ та її органів, що виражається у безпідставних, не підтверджених висновками державних правозастосовних органів, заявах, зверненнях, публікаціях у ЗМІ, обвинуваченнях у прийнятті НСПУ незаконних рішень, оскільки такі обвинувачення та дії підривають суспільний авторитет НСПУ, перешкоджають її статутній діяльності творчої спілки і грубо суперечать пункту «б» статті 4.2 Статуту НСПУ, згідно з яким кожен член НСПУ зобов’язаний сприяти виконанню її цілей та завдань;

за грубі порушення Статуту НСПУ під час проведення т.зв. звітно-виборної конференції КО НСПУ 25.01.19, оскільки відсутні документальні докази, про те, що таємне голосування мало місце,  не вівся облік і нема реєстру розданих бюлетенів для голосування, чим грубо порушено ст.. 5.10 Статуту НСПУ про таємне голосування при обранні голови КО НСПУ;

у зв’язку з тим, що питання недовіри голові НСПУ, ініційоване головою КОО НСПУ А. Гаєм  і проголосоване Київською обласною організацією НСПУ на річних зборах 2018 року, не віднесено до компетенції обласної організації НСПУ, чим грубо порушено Статут НСПУ;

за демонстративну неповагу до обраних з’їздом членів Правління НСПУ, Секретаріату НСПУ та голови НСПУ;

відповідно до ст. ст. 3.7, 6.12 п. и,  а також ст. 6.15 Статуту НСПУ, 

виключити Даниленка Володмира Григоровича і Гая Анатолія Івановича з членів НСПУ.

Очільник НСПУ наголосив на важливості виконання цілей і завдань НСПУ та дотриманні керівниками обласних організацій Національної спілки письменників України положень Статуту.

Відповідно до Порядку денного, також було винесено на розгляд Правління питання про затвердження на посаді директора видавництва «Український письменник» літератора й видавця, секретаря НСПУ Василя Клічака. Рішенням Правління призначення затверджено.

Затверджено фінансовий план на 2019 рік і штатний розпис НСПУ. Були розглянуті інші питання порядку денного.

 

Прес-центр НСПУ

 

 

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я