Відбулось чергове засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулось чергове засідання Секретаріату НСПУ.

У вступному слові на початку засідання голова НСПУ відзначив успішне проведення заходів, що відбулись в Будинку письменників на високому рівні впродовж останнього часу – зокрема це 95-річчя журналу «Всесвіт» та захід з нагоди підписання Меморандуму про взаємодію щодо співпраці між НСПУ та Громадською спілкою «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України».

М. Сидоржевський ознайомив членів Секретаріату з судовими питаннями, які вимагають вирішення. Зокрема, це стосується подальшої співпраці з орендарями приміщень Будинку письменників на Банковій, 2 у Києві. Також, за словами голови НСПУ, потребує розгляду і вирішення перспектива використання пансіонату «Нафтуся» в Трускавці, дія договору про оренду якого з орендарем В.Кузаном була припинена 1 грудня минулого року за обопільною згодою.

Про підготовку до Міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята «У сім’ї вольній, новій» доповідала заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна. Наразі узгоджуються питання логістики та трансферу, а також порядок проведення заходів на Донеччині, де нині планується проведення свята, та узгоджується склад делегації. Створено оргкомітет з питань підготовки і проведення Шевченківського свята. Тетяна Фольварочна звітувала також про завершальний етап підготовки до друку Письменницького довідника.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про розроблену та впроваджену ним нову систему збору та оброблення інформації, що має уніфікувати дані, що надходять з обласних організацій НСПУ. М. Гриценко доповів також про звітно-виборні збори в Сумській ОО, що відбулися 14 грудня 2019 року, на яких з-поміж інших розглядалися питання про надання рекомендацій на вступ до НСПУ від Сумської організації НСПУ. У зв’язку з тим, що перевірка документів підтвердила фактичну присутність на зборах 10 членів Сумської організації НСПУ із 24-х, які знаходяться на обліку, а також мають місце порушення Статуту НСПУ — п.5.6, п.8 Положення про прийом до НСПУ, а також п.9, Секретаріат НСПУ ухвалив рішення збори Сумської організації НСПУ від 14.12.2019 року вважати такими, що не відбулися за відсутності кворуму. А також — голові Сумської організації НСПУ Герасименко Т.М. рекомендувати в термін до 15 березня 2020 року провести чергові збори, рішення яких були б легітимними. Претенденти в члени НСПУ, справи яких розглядалися на зборах 14 грудня 2019 року, мають право на повторне подання документів для розгляду ближчими зборами Сумської організації НСПУ. Секретаріату НСПУ, Приймальній комісії НСПУ, головам обласних організацій НСПУ звернути увагу на виконання членами НСПУ статутних вимог щодо активної участі в житті організації та персональної присутності на загальних зборах. Активно залучати до лав НСПУ творчу молодь.

Секретаріат затвердив рішення журі Літературної премії імені Павла Тичини, у відповідності з яким лауреатом премії імені П. Тичини за 2019 рік стала Раїса Харитонова за книжку поезій
«Рівновелика любові».

Ухвалено звернутися з клопотанням до Міністерства культури, молоді і спорту з проханням присвоїти літературній премії імені П.Г. Тичини статус Державної з відповідним фінансовим забезпеченням.

Координатор літературно-мистецьких проектів НСПУ Оксана Кротюк звітувала про підготовку та проведення конкурсу «Літературна візитка краю». У зв’язку з тим, що заявок було подано більше, ніж очікували організатори, вирішено розширити склад журі конкурсу.

Обговорено також інші питання порядку денного.

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я