Відбулось чергове засідання Секретаріату НСПУ

0
1114

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Голова НСПУ поінформував про становище в деяких обласних організаціях НСПУ, зокрема у Львівській і Дніпропетровській, а також повідомив про необхідність проведення засідань Правління НСПУ, Приймальної комісії НСПУ і звітно-виборних зборів ув окремих обласних організаціях НСПУ одразу після того, коли це буде дозволено умовами карантину.

На засіданні Секретаріату розглянуто питання підготовки і проведення заходів, приурочених до 30-річчя Національної спілки письменників України. Заступник голови КО НСПУ Борис Пономаренко доповів про це, зокрема звернувши увагу на складність у вирішенні деяких організаційних питань.

Досі невирішеним залишається питання проведення на Донеччині цьогорічного Міжнародного Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій». Як повідомив М. Сидоржевський, незважаючи на неодноразові звернення керівництва НСПУ з цього приводу до Міністерства культури та інформаційної політики, досі невідомо, чи це свято буде проведене. Так само нез’ясованим, незважаючи на неодноразові звернення керівництва НСПУ, залишається принцип формування журі літературних премій, які відносяться до сфери компетенції Міністерства культури та інформаційної політики – премії імені О. Гончара, М. Гоголя, Г. Кочура і Шолом-Алейхема.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про удосконалення механізму роботи журі літературних премій НСПУ. З цього питання створено робочу групу, яка готуватиме пропозиції на одне з наступних засідань Секретаріату.

Секретаріат затвердив Положення і склад журі літературної премії НСПУ і ОУН імені О. Ольжича.

Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна та головний редактор видавництва «Український письменник» Василь Клічак доповіли про підготовку до видання письменницького довідника, зокрема вони зазначили, що довідник уже перебуває у поліграфічному виробництві. Повністю зібрана інформація з усіх обласних організацій, за винятком єдиної (Закарпатської).

Також Т. Фольварочна порушила питання щодо  президентських стипендій. Вона наголосила, що потрібно рекомендувати до подання письменників за вагомий творчий доробок у літературі та за якість їхніх творів, а тому є нагальна потреба напрацювати  критерії такого відбору.

На засіданні також були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я