Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Голова НСПУ підбив підсумки діяльності організації за 2023 рік. Зокрема, попри війну й складні фінансові обставини, в яких опинилася Спілка, було зроблено чимало роботи, а саме: оновлено склад Секретаріату, куди ввійшли талановиті митці; обрано голів у кількох обласних письменницьких організаціях (Івано-Франківська, Рівненська, Сумська); затверджено склад Комісії з творчої спадщини Дмитра Павличка; були зроблені пропозиції від НСПУ щодо перейменувань вулиць в Ірпені на честь класиків української літератури; було видано й презентовано Довідник Національної спілки письменників України; було проведене Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», приурочене до дня перепоховання Т. Г. Шевченка, яке відбулося у Каневі за участі представників НСПУ; був проведений Міжнародний фестиваль ронделя, співорганізаторами якого стала Бориспільська міська рада і НСПУ; видано антології «Весна озброєна», «Хроніки окупації і спротиву. Перші місяці війни», «Поезія без укриття», «Поміж повітряних тривог», кілька випусків альманаху «Нескорена Україна», також М. Сидоржевський повідомив, що до кінця року виходить друком антологія прози, публіцистики і есеїстики «Війна епохи постмодерну. Випробування вогнем»; була налагоджена плідна співпраця НСПУ і книгарні «Сяйво», яка дозволяє проводити творчі зустрічі з презентаціями книжок членів НСПУ; було зібрано членами НСПУ чимало книжок для Українського центру в Німеччині та Польщі; були оновлені склади журі кількох літературних премій і засновані нові літературні премії за участі НСПУ імені Михайла Слабошпицького, Дмитра Кременя і Марії Морозенко, ведеться підготовка до заснування літературної премії імені Дмитра Павличка, була проведена літературно-історична дискусія, присвячена «Енеїді» Івана Котляревського, яка відбулася у Національному музеї історії України за участі письменників НСПУ; була впроваджена практика прийому до НСПУ через Секретаріат, а також  налагоджені дружні зв’язки з Національним музеєм літератури України тощо. М. Сидоржевський розповів і про інші літературно-мистецькі заходи і проєкти за спілчанської участі.

На засіданні розглянули питання щодо внесення змін у склад Секретаріату, зокрема до складу Секретаріату НСПУ був кооптований літературний критик і перекладач Дмитро Дроздовський.

На засіданні Секретаріату розглянули питання незадовільної діяльності газети «Літературна Україна». Проте зійшлися на думці, що це питання має бути вирішене фахово, враховуючи непростий час і обставини. Голова НСПУ відзначив ефективну і фахову роботу пресслужби НСПУ (сайт і сторінка у фейсбуці), а також, незважаючи на фінансові проблеми, роботу видавництва «Український письменник» і журналу «Київ».

Було заслухано звіт голови НСПУ М. Сидоржевського та головного бухгалтера НСПУ Віри Саламахи про фінансове становище НСПУ у 2023 році. Зважаючи на мізерне бюджетне фінансування Спілки (517 тис. грн. на рік), а також значне ускладнення, пов’язане з війною, відносин з орендарями і неможливістю проведення в Будинку письменників платних заходів, фінансове становище НСПУ залишається надзвичайно складним. Як результат, це негативно впливає на діяльність Спілки.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко повідомив про завершення роботи над створенням меморіальної дошки, присвяченої Народному Руху України, яку планується встановити на фасаді Будинку письменників у Києві в січні наступного року.

На Секретаріаті затверджено протокол журі Всеукраїнської літературної премії імені Павла Тичини за 2023 рік, де переможцями стали Ігор Курилів – за поетичну збірку «За Аріадниною ниткою», м. Київ і Станіслав Новицький – за поетичну збірку «Передмовчання», м. Вінниця.

Також затвердили протокол журі Літературної премії імені Платона Воронька, де в номінації «Поезія» здобула перемогу Любов Шостак за книжку «Про цікаве навкруги : в акровіршах та загадках-добавлянках». Були ухвалені зміни в Положенні цієї премії, зокрема нагородження було 19 грудня, у День святого Миколая, а перенесли на 6 грудня; подання на премію було з 1 листопада по 1 грудня, а стало з 15 жовтня по 15 листопада. Також затвердили оновлений склад журі цієї премії, куди ввійшли: Наталія Богданець-Білоскаленко, Зірка Мензатюк, Сашко Дерманський, Катерина Міщук, Леся Воронина, Анатолій Качан, Тетяна Череп-Пероганич, Катерина Штанко, Світлана Касьяненко.

На засіданні заслухали пропозицію М. Сидоржевського щодо проведення конференції літераторів-воїнів, яку підтримали і визначилися провести у квітні наступного року.

Секретаріат НСПУ відхилив пропозицію щодо представництва НСПУ в складі Громадської Ради старійшин України.

На засіданні затвердили протокол звітно-виборних зборів Рівненської обласної організації НСПУ, де затвердили головою Ірину Сваху (Одерако).

На засіданні Секретаріату розглянули і затвердили заяви на прийом до НСПУ нових членів, зокрема до лав письменницької організації прийняті: Кримська письменницька організація – Раїса Царьова-Форост; Тернопільська – Тамара Гнатович, Олена Ходюк, Богдан Манюк; Миколаївська – Олександр Лагошняк; Дніпровська – Андрій Карпенко; Рівненська – Софія Шевчук, Тетяна Глінчук; Житомирська – Ольга Бортнікова; Закарпатська – Марина Попович-Павлік, Валентина Жук (Попелюшка); Черкаська – Юрій Осипенко, Валерій Маснюк; Чернігівська – Володимир Гільчук; Чернівецька – Наталія Григорчук-Войтко; Вінницька – Микола Дорош, Петро Войт; Львівська – Мар’ян Нищук, Володимир Павлік, Ігор Гавдьо; Київська – Василь Ковтун, Олена Довгаленко, Оксана Гандурська-Павленко, Олеся Томенко, Ольга Кравченко.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я