Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Михайло Сидоржевський звітував про заходи, проведені з ініціативи НСПУ впродовж останнього часу, зокрема про урочистий захід з ушанування пам’яті Тараса Шевченка до річниці його народження, зазначивши, що, попри воєнне лихоліття, Спілка продовжує продуктивно й плідно працювати. Очільник НСПУ відзначив продуктивну і фахову роботу пресслужби НСПУ (сайт НСПУ і сторінка НСПУ у фейсбуку).

На засіданні було заслухано звіт голови НСПУ М. Сидоржевського та головного бухгалтера НСПУ Віри Саламахи про фінансово-майновий стан НСПУ за 2023 рік. Зважаючи на мізерне бюджетне фінансування Спілки (517 тис. грн. на рік), а також значні ускладнення, пов’язані з війною, відносинами з орендарями і неможливістю проведення в Будинку письменників платних заходів, фінансове становище НСПУ залишається надзвичайно складним. Це негативно впливає на діяльність організації.

Був затверджений штатний розклад НСПУ на 2024 рік – М. Сидоржевський повідомив, що, зважаючи на форс-мажорні обставини і неможливість за умов воєнного стану працювати в приміщенні Спілки, Секретаріат діятиме відповідно до ст. 6.15Д («Секретаріат НСПУ вирішує інші питання, пов’язані з забезпеченням діяльності НСПУ, в разі виникнення форс-мажорних ситуацій»).

Були внесені зміни до складу Секретаріату НСПУ, зокрема Тетяну Фольварочну було звільнено з посади заступника голови НСПУ і затверджено, згідно з рішенням конференції столичних письменників, головою Київської письменницької організації. Крім того, вона була затверджена заступником голови НСПУ. Звільнено з посади відповідального секретаря НСПУ Миколу Гриценка і призначено його першим заступником голови НСПУ. Заступником голови НСПУ залишився Ярослав Ткачівський. Також поновили у складі Секретаріату Юлію Бережко-Камінську, яка виконуватиме функції секретаря по роботі з молодими авторами. 

Голова Київської письменницької організації Тетяна Фольварочна звітувала про проведену Конференцію КО НСПУ, наголосивши на важливості продуктивної роботи творчих об’єднань, які складають осердя організації.

На засіданні підтримали перереєстрацію Донецької обласної організації НСПУ на території, підконтрольній українській владі, і заслухали інформацію щодо проведення конференції літераторів-воїнів, яку підтримали і визначилися провести у квітні або травні поточного року.

Секретаріат затвердив Меморандум між НСПУ і СЕО «Товариство відважних» про видання книги «Діти війни», куди ввійдуть вірші, прозові твори та малюнки дітей із деокупованих міст, сіл та селищ Київської області. До складу журі конкурсу делеговано представників НСПУ.

На засіданні затвердили Положення про літературну премію імені Марії Морозенко.

Також затвердили протокол засідання журі літературної премії «Благовіст» за 2023 рік. У номінації «Проза» лауреатом став Олександр Скороход за книгу «Наречена»; у номінації «Поезія» перемогу здобув Вадим Крищенко за збірку «Діждатися весни»; у номінації «Твори для дітей» перемогу здобула Валентина Семеняк за низку книжок для дітей – «Як Боженка рятувала планету», «Бабусині секрети, або Де живе душа», «Казки бабусі Плахтійки», «Веселики та повітряна кулька». В номінації «Перша книжка» цьогоріч премія не присуджувалася.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я