Відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ

0
3727

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ.

На засіданні вручено дипломи лауреатам Міжнародної літературної премії «Гранослов», а також літературної премії ім. В. Короленка. Затверджені рішення журі Літературної премії імені Павла Тичини, лауреатами якої за 2020 рік стали Інна Ковальчук та Микола Боровко; рішення журі Літературної премії імені Миколи Ушакова, лауреатом якої стала Леся Тишковська, і рішення журі Літературної премії імені Остапа Вишні, лауреатом якої став Борис Ревчун. Розглянуто питання щодо роботи журі Літературної премії ім. Р. Гамади. Ухвалено рішення про виділення коштів для друку літературного альманаху «Київські вітражі».

Очільник НСПУ доповів із приводу позиціонування НСПУ щодо письменницьких спілок інших країн у контексті українсько-російської війни. Була прийнята відповідна ухвала (текст друкується нижче).

М.Сидоржевський і відповідальний секретар НСПУ М.Гриценко поінформували Секретаріат щодо впорядкування і систематизації всеукраїнських та обласних літературних премій.

На засіданні Секретаріату також затверджений склад оргкомітету з підготовки та проведення заходів до 30-річчя утворення НСПУ. Орієнтовний термін проведення заходів, за умови сприятливих карантинних умов – вересень 2021 року. Розглянуто питання щодо становища в Львівській та Миколаївській обласних організація НСПУ.

Заступник голови НСПУ Т. Фольварочна доповіла про підготовку письменницького довідника. Зокрема вона зауважила, що матеріали вже передано у верстку у видавництво «Український письменник» і довідник перебуває у виробництві.

На засіданні Секретаріату розглянуті й інші питання порядку денного.

Витяг із Ухвали Секретаріату НСПУ від 24 грудня 2020 року:

УХВАЛИЛИ:

1. Припинити публікації у виданнях НСПУ творів письменників тих країн, які голосуванням в ООН та в інших міжнародних організаціях виступають проти територіальної цілісності України (список додається). Виняток можуть становити публікації творів померлих класиків, а також тих сучасних письменників цих країн, які публічно підтримують територіальну цілісність України і засуджують агресію Російської Федерації.

2. Припинити практику проведення спільних акцій (творчі вечори, «круглі столи», конференції тощо) з дипломатичними представництвами країн, зазначених у додатку.

3. Ознайомити з цією ухвалою Міністерство культури та інформаційної політики, Держкомтелерадіо, Український інститут книги, Український інститут при МЗС України, Українську асоціацію книговидавців та книгорозповсюджувачів.

4. Не допускати участі членів НСПУ у будь-яких літературно-мистецьких заходах, ініційованих представниками країн, які підтримують російську агресію проти України.

Додаток до Ухвали:

 1. Російська Федерація
 2. Білорусь
 3. Венесуела
 4. Вірменія
 5. Зімбабве
 6. Іран
 7. Камбоджа
 8. Киргизстан
 9. Китай
 10. КНДР
 11. Куба
 12. Лаос
 13. М’янма
 14. Нікарагуа
 15. Сербія
 16. Сирія
 17. Судан

Пресцентр НСПУ


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я