Звернення Правління Національної спілки письменників України до Президента України Петра Порошенка

0

Шановний пане Президенте!

25 лютого цього року, в день народження видатної української письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач), до її могили на Байковому цвинтарі в м. Києві прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники Лесиного таланту. Всі були прикро вражені, побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі: від величних бронзових гірлянд, які зусібіч прикрашали пам’ятник, зосталися тільки металеві штирі – прикраси з кольорового металу були вкрадені невідомими зловмисниками. 

Також глибоко обурило нас викрадення 3 березня цього року бронзового погруддя Лесі Українки з фасаду музею письменниці на вулиці Саксаганського в м. Києві.

Ці випадки, які набули значного суспільного резонансу в Україні й за кордоном, продовжують ряд аналогічних актів вандалізму, спрямованих проти пам’ятників визначним письменникам та культурним діячам в інших регіонах – Михайлові Коцюбинському (Чернігівська область), Івану Сошенку (Черкаська область), Петрові Скунцю та Федору Потушняку (Закарпатська область) тощо.

Ми рішуче засуджуємо подібні акти вандалізму, які вважаємо вкрай зухвалими і цинічними, оскільки вони спрямовані не лише проти світочів українського національного відродження, а й загалом проти української культури як стратегічного чинника національної безпеки.

Закликаємо Вас доручити Національній поліції, Генеральній прокуратурі та іншим правоохоронним органам України докласти максимальних зусиль для проведення необхідних оперативно-розшукових заходів для встановлення зловмисників і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Національна спілка письменників України зі свого боку готова всебічно сприяти процесу розслідування. Сподіваємось, що до нас долучаться інші творчі спілки, громадські організації, відомі діячі культури.

 

Правління НСПУ 

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я