Рівне, можливо, “молодше” на півтора століття

0

Науковці піддали сумніву першу писемну згадку про Рівне. Це відбулося 28 січня на круглому столі “Початковий період історії Рівного”. За даними документальних джерел та історіографічних досліджень, відлік сучасного Рівного, найімовірніше, стартує з 1434-го замість 1283-го року.

Про це повідомляє suspilne.media.

Учасники круглого столу, що відбувся в обласному краєзнавчому музеї, піддали сумніву автентичність першої писемної згадки про обласний центр. За словами низки доповідачів, історичні джерела, на які було заведено опиратися дотепер, пов’язані зовсім з іншим, польським містом. 

5 травня 1434 року, згідно з вивченими документами, Йосип Чуха отримав привілей Великого князя Литовського Свидригайла на маєток Басово. Тобто у цьому році Рівне мало б відзначати 587-му річницю від часу першої письмової згадки.

Старша науковиця відділу давньої історії музею Ольга Морозова розповіла:

“Це дуже кропітка робота. Це не просто ввести в інтернет пошуковий запит, і він вам видасть усі посилання. Усі документи – не українською і навіть не російською мовами. Це польська, старолатинська мова, багато в рукописному вигляді. Тобто ще й треба розібрати почерк”.

У музеї кажуть, що роботу над цією темою продовжать.

“Круглий стіл – це буде поштовх для того, щоб досліджувати ті питання, які вже є в історіографії. Щоб їх підтверджувати або заперечувати. Музей вирішив зібрати наших працівників, тих дослідників, які вивчають давній період історії Рівного, і обговорити проблеми, які є. Думаю, це буде тільки початок”, –прокоментував директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Джерело: my.rv.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я