30-й фестиваль угорського народного мистецтва відбувся на Закарпатті

0

Фестиваль угорського народного мистецтва відбувся 19 вересня в селі Дерцен на Мукачівщині. Участь у ньому взяли 27 колективів із 17 сіл Закарпаття, — розповів «Суспільному» один з організаторів, голова Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанич.

З його слів, цьогоріч фестиваль проходить утридцяте.

«Вперше він відбувся у 1989 році в місті Чоп, — розповів Ласло Зубанич. — Там уперше пройшов фестиваль угорської народної творчості. Задум був такий, щоби показати себе і дати молодим можливість навчитися азам фольклорного мистецтва і розвиватися. І так кожного року естафета фестивалю переходить із села до села, з Вишкова до Чопа і Ужгорода. За останні 30 років цей захід уже охопив усе Закарпаття. У деяких селах фестиваль проходить по кілька років поспіль — це в селах Петрово, Єсень, Дерцен».

Заступниця голови Товариства угорської інтелігенції Закапаття Андріана Фукс розповіла: «Наймолодшим учасникам цьогорічного фестивалю — 5 років, найстарші учасники — пенсійного віку. Вона також пояснила, що 2 роки фестиваль не проходив: у 2014 через війну та минулого року — через пандемію.

Наступного року фестиваль прийматиме село Вербовець на Берегівщині.

«Суспільне. Закарпаття»

Джерело: zakarpattya.net.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я