«Гранослов» руйнує стереотипи

0

Завершився міжнародний літературний конкурс кращих творів молодих авторів «Гранослов», який було відновлено завдяки зусиллям Кабінету молодого автора Національної спілки письменників України (ним керує секретар по роботі з молодими авторами, громадський діяч Леся Мудрак) та за участю видавництва «Саміт-книга».  

Засновано конкурс на зорі української незалежності з ініціативи тодішнього голови НСПУ Ю. Мушкетика. Мета, яку ставили перед собою фундатори цього творчого турніру, полягала в залучені талановитої молоді до літератури. «Гранослов» став порогом, через який переступило багато нині відомих авторів: С. Жадан, І. Карпа, Р. Скиба і ще десятки талантів, що стали окрасою сучасного українського літературного процесу. На жаль, на 8 років конкурс було зупинено через відсутність фінансування.

Леся Мудрак доклала максимум зусиль для його відновлення. Як зазначив голова НСПУ М. Сидоржевський на прес-конференції в Укрінформі, «в суспільстві панує усталений стереотип, що в спілці зібрався сталінський колгосп. Запереченням цієї думки є демонстрування кращих якостей у вигляді нашого відновленого конкурсу, різноманітних креативних проектів. Тому ми потребуємо нових талантів, молодої крові , яка шануючи  традицію буде ламати ці стереотипи».  

До організаційного комітету надішло понад 525 робіт з усієї країни, з яких 10 робіт – діаспорян. У відборі найкращих творів з-поміж кращих було представлено високопрофесійне, авторитетне жюрі, серед яких три лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка: В. Герасимюк, В. Медвідь, А. Кичинський; голова Київської організації В. Даниленко; відомий прозаїк Г. Тарасюк; письменники М. Лаюк, В. Крюгер, Д. Лазуткін, І. Рябчій, Д. Чистяк та відомий поет і політолог В. Цибулько. «Видавцям складно знайти і виявити кваліфікованого автора. Завдяки таким конкурсам, як «Гранослов», ми отримуємо готовий матеріал для видання та публікацій. Ми готові всіляко сприяти конкурсу. До кінця року книжки переможців буде видано не тільки нашим , а й іншими видавництвами, а також побачить світ альманах дипломантів. Іще, побажання, наступного року більш пробудити творчий дух української діаспори… », – повідомив співорганізатор та директор видавництва «Самміт– книга», І.Степурін. 

Партнером конкурсу став фонд української діаспори, зокрема його Голова В. Капустін. «Наш фонд був створений при музеї української культури в м. Києві, який сприяє зміцненню зв’язків між Україною та українцями закордоном. Творчість діаспорян – це не лише надбання нашої української культурної спадщини, а й сучасна література, вони мають право виражати свою самобутність», – прокоментував Голова фонду «Діаспора».

Народний депутат України Д. Силантьєв на прес-конференції з обговорень конкурсу закликав молодь «звучати» на весь світ. Він вважає, що на Україна має високий рівень, зокрема і творчий. На Сході України – брак українських книг та низький рівень володіння української мови місцевих мешканців, що зазначив радник Міністра молоді та спорту, В. Бульба. Він вбачає у виданні української книги потужну зброю проти наших ворогів. До речі, 70 % учасників «Гранослову» були зі Сходу України. Партнери й організатори конкурсу повідомили присутнім, що наприкінці березня відбудеться нагородження лауреатів.

 

Нагадуємо, що ними стали:

в номінації «Проза» – Павло Хоменський («Безкінечність кілометрів на секунду»), Яна Онишкевич («Френкі №214»), Маркіян Камиш («Ряска»), Юлія Скосаренко («Квиток в один кінець»), Юлія Василенко («Танго долі»);

у номінації «Поезія» 1-ше місце отримав Ігор Астапенко («Лихотомія»), 2-ге – Жарікова Єлізавета («Перелітнє ластовиння»), 3-тє – Ігор Мітров, 4-те місце розділили Андрій Дацків та Андрій Тужиков. 

«Національно-культурне відродження України, її активізація виховної роботи серед молоді, збереження та розвиток інтелектуального потенціалу є основними завданнями «Гранослова», – підсумувала куратор і директор конкурсу Леся Мудрак. 

 

Відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=r2_0kKHSzro

І тут: https://www.facebook.com/stepurin.ivan/videos

 Діана Лановець, оргкомітет «Гранослова» 

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я