На станції метро «Дорогожичі» презентували виставку, присвячену 80-тим роковинам трагедії Бабиного Яру.
Про це пише vechirniy.kyiv.ua.
Експозиція «Бабин яр як Зона відчуження» складається із коротких текстів американо-французького письменника Джонатана Літтела та робіт французького фотографа Антуана д’Агати. На 84 фотографіях та 42 текстових панелях автори замислюються над місцем Бабиного Яру в житті сучасного Києва.
«Виставка нагадує про страшні події, які відбувалися на цьому місці 80 років тому, коли були розстріляні жінки, діти, люди похилого віку, представники різних національностей… Наше завдання, щоб мешканці знали, що сталося на цьому місці. Вкрай важливо підтримувати такі акції, щоб у майбутньому ми не повторювали помилок минулого», — зазначив під час відкритті міський очільник Віталій Кличко.
Своєю чергою письменник Джонатан Літтел розповів, коли бував на території Бабиного Яру і спускався у метро, то помічав лайтбокси вздовж ескалаторів і вирішив: зробити виставку на них — це гарна ідея.
«Ми вирішили не проводити виставку в музеї або галереї, адже людям, які ходять у такі місця, і так відомо про трагедію Бабиного Яру. Ця виставка зроблена для всіх тих, хто живе до прилеглих територій Меморіального комплексу, аби внести у їхнє життя щось мистецьке», — пояснив Джонатан Літтел.
У тексті до виставки є кілька запитань про значення Бабиного Яру в сучасному житті киян, які вони можуть поставити собі. На одне із запитань «Чи можуть забудовники просто зводити тут будівлі?» Віталій Кличко відповів категоричним «Ні»: «Переконаний, що ця територія повинна бути виключно Меморіалом пам’яті людям, які були розстріляні тут».
Виставка «Бабин яр як Зона відчуження» у метро триватиме до 10 жовтня.
До слова, ця експозиція стала першим заходом у рамках вшанування 80-річчя з дня трагедії Бабиного Яру. Наступними днями у столиці заплановані тематичні події, участь у яких візьме керівництво держави та міста, а також — представники іноземних країн.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Прокоментуєте?