Львівській бібліотеці передали раритетний стародрук

0

Фондове зібрання Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника поповнилося новим цінним експонатом — рідкісним примірником книги «Часослов (Молитвослов)», виданим в Успенській Лаврі Почаєва 1861 року.

Про це повідомляє dyvys.info.

Раритетний стародрук бібліотеці передали працівники СБУ. «Книгу у вересні 2019 року двоє мешканців Тернопільщини намагалися вивести у Польщу для подальшої її реалізації іноземним колекціонерам. Зловмисники планували переправити «Часослов» контрабандним способом, приховавши його від митного контролю в особистих речах. Його у тернополянина вилучили на пункті пропуску «Шегині», – йдеться в повідомленні.

«Часослов» надруковано старослов’янською мовою 1861 року друкарнею Успенської Лаври Почаєва. Книга містить 329 аркушів тексту у шкіряній палітурці. Тест видання прикрашений гравюрами. За висновками експертів, воно є цінним зразком книгодрукарського мистецтва. Суд визнав обох махінаторів винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.2 ст. 201 Кримінального кодексу України. Ініціатора оборудки засуджено до п’яти років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням.

Фото: СБУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я