Місія бути поетом…

0

Іванові ГАВРИЛОВИЧУ лише 70. Але на позір йому десь за 50. Отож, слава Богу, його біологічний годинник не квапиться… Іван і сам неквапливий, а методично розмірений, в міру рухливий, нікуди наче й не квапиться, але всюди встигає. І багато робить, не враховуючи всього того предостатнього, що зробив. А найперше сотворив у собі поета. І його благовісне слово втілилося у плоть п’яти поетичних збірок.

Це його творча скриня, з якої він виймає добро і роздає спраглим цього людям. Добро це безкорисливе, не має матеріальної мети, не обертається для Івана в надприбутки. Та й з прибутками негусто, бо сама поезія є суто духовним хлібом, із якої іноді досить крихти, щоб душа читача наситилася й отримала хоч трохи радості від нашого буття, відчула щось вище, ніж бутерброд із молоком, значиміше і божественно вагоміше.

І. Гаврилович добрий, не раціонально продуманий, а стихійний лірик, хоч сама тематика його віршів свідчить про болісне й драматичне у житті. Але ці речі, підсвітлені Івановою доброю і чуттєвою душею, мають вигляд гарних перлів.

Іван не прагне ні слави, ні статків від своєї поетичної праці. Віддає добрим людям те, чим його обдарував Бог, і в цьому його земна місія: бути талановитим поетом. І бути журналістом, який теж оре словесні ниви та сіє зерно правди, з якої змелено борошно і спечено хлібину для того ж духовного споживання.

А ще Іван був добрим редактором журналу «Перевал». Надійно та сумлінно співпрацює з газетою «Галичина». Він справжній галичанин, який знає собі ціну і не розмінюється на дріб’язок несуттєвого, а працює, як велить Бог.

Василь Бабій

6 вересня в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття (Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 12) відбудеться творча зустріч із поетом Іваном Гавриловичем із нагоди його 70-річчя. Звучатимуть пісні на його слова у виконанні провідних вокалістів краю. Початок о 16 год.

galychyna.if.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я