На Черкащині заснована літературна премія імені Данила Кононенка

0

Для увічнення пам’яті та популяризації творчості відомого українського, кримського поета-лірика, журналіста, перекладача, публіциста, великого патріота України, видатного земляка Данила Андрійовича Кононенка та з метою підтримки найкращих зразків ліричної поезії в сучасній українській літературі Кам’янська об’єднана територіальна громада разом із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України засновує літературну премію ім. Данила Кононенка.

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори України за високохудожні твори українською мовою в жанрі ліричної поезії, що утверджують ідеали гуманізму, патріотизму, духовної краси, любові до рідної землі, природи, родини.

Премія на конкурсних засадах присуджується щороку (3 п’ятниця грудня) напередодні дня народження Данила Кононенка за найкращу збірку ліричних поетичних творів або прирівняну до неї публікацію в літературних журналах.

На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами або видрукувані в літературних журналах протягом останніх трьох років до оформленої пропозиції на здобуття Премії.

Подання творів на здобуття Премії проводиться з 1 серпня до 1 листопада того року, в якому відбуватиметься вручення Премії. З 1 листопада до 1 грудня проходить громадське обговорення поданих на конкурс збірок. Номінантам пропонується презентувати свої книги в бібліотеках, музеях, школах Кам’янки. Підбиття підсумків конкурсу завершується за десять днів до вручення.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідне подання і протокол). Посмертно премія не присуджується.

До подання на здобуття Премії додаються: довідка про автора твору – біографічні відомості: прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв’язку; творча характеристика претендента; копії документа, що посвідчує особу претендента, і документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта; 5 примірників збірки (книги, журналу), подання мистецької установи та протокол.

Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода в розмірі 10 тис. грн.

Книги надсилаються за адресою: Кам’янський державний історико-культурний заповідник, вул. І.Мазепи, 5, м. Кам’янка, Черкаська обл., 20800

Електронна адреса: kammuz@ukr.net

Тел. для довідок: 063 86 87 000;  067 58 88 142 (Чупак Таміла Петрівна, заступник директора КДІКЗ з наукової роботи).

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я