На Личакові вшанували пам’ять письменника, дипломата, депутата Верховної Ради першого скликання Романа Лубківського

0

В Україні відзначили 80-ту річницю з дня народження Романа Лубківського – письменника, посла України у Чехії і Словаччині, народного депутата України Верховної Ради першого скликання (1990 – 1994), голови львівської «Просвіти».

У Соборі Святого Юра відправили поминальне богослужіння, після чого пам’ять письменника вшанували покладанням квітів до сімейного гробівця Лубківських на Личаківському кладовищі. До вшанування долучилися представники обласної та місцевої влади, родичі, близькі та колеги письменника. Своїми спогадами про діяльність  Романа Лубківського поділилися художник Любомир Медвідь, президент Лісівничої академії наук, еколог Юрій Туниця та син поета, дипломат Данило Лубківський.

 «Пам’ятаємо Романа Маркіяновича як очільника управління культури обласної державної адміністрації. Великою мірою завдяки йому на Львівщині постали унікальні музейні комплекси. Разом зі своїм товаришем та однодумцем Борисом Возницьким робили чимало, щоб зберегти наші пам’ятки, щоб популяризувати Україну, її багату культуру в Європі та всьому світі.

Творчість Романа Лубківського заслуговує на якнайширшу популяризацію і вивчення. Є і буде справою честі для нас, представників влади, цьому сприяти. Сприяти і добиватися того, щоб, наприклад, найкращі поезії Лубківського ввійшли до шкільних програм із літератури. 

Дякуємо родині, близьким і друзям, усім тим, завдяки кому пам’ять про Поета живе», — сказав заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

Довідково:

Роман Лубківський народився на Тернопільщині, навчався у ЛНУ ім. Івана Франка. Був головою Львівської організації НСПУ, професором факультету міжнародних відносин та дипломатичної служби Львівського національного університету.

У 1992 році Роман Лубківський став лауреатом Шевченківської премії. Його твори перекладені на англійську, білоруську, болгарську, польську, російську, сербську, словацьку, хорватську і чеську мови.

24 серпня 1991 року ініціював внесення до зали Верховної Ради України і встановлення над парламентом держави національного прапора. За ініціативою Романа Лубківського започаткували традицію складення присяги Президентами України на Пересопницькому Євангелії.

На будинку № 19а по вул. С. Крушельницької у Львові, де мешкав громадський діяч, встановлена меморіальна таблиця.

Джерело: loda.gov.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я