Оголосили лавреата Букерівської премії 2023 року

0

Ірландський письменник Пол Лінч став лавреатом Букерівської премії з літератури 2023 року за роман «Пісня пророка» (Prophet Song). Про це повідомили на сайті премії.

Події роману Лінча відбуваються в Ірландії з тоталітарним урядом. Книжка описує боротьбу матері чотирьох дітей, яка намагається врятувати свою сімʼю. 

Голова журі Есі Едуґян зазначила, що нова книга автора відображає соціальні та політичні тривоги сьогодення. За словами самого письменника, на його роман вплинули події у Сирії, проблема біженців та дії Заходу.

«Я намагався зазирнути у сучасний хаос. Заворушення у західних демократіях. Проблема Сирії — імплозія всієї нації, масштаби кризи біженців та байдужість Заходу… Мені хотілося занурити читача в цю тему настільки, щоб до кінця книги він не просто знав, а відчув цю проблему на собі», — зазначив Пол Лінч.

​Пол Лінч народився у місті Лімерик в 1977 році у родині працівника ірландської берегової охорони, виріс у Донеголі й живе в Дубліні. Раніше він був головним кінокритиком ірландської газети Sunday Tribune з 2007 по 2011 рік і регулярно писав для Sunday Times про кіно. Працює письменником із 2013 року.

Пол Лінч — пʼятий ірландський письменник, який одержав Букерівську премію. Лінч опублікував ще чотири романи, отримавши за них кілька нагород: «Beyond the Sea», «Grace», «The Black Snow» та «Red Sky in Morning». Українською мовою їх не видавали.

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії. Сума нагороди становить  £50 000.

Нагадаємо, у 2021 році лавреатом Букерівської премії став письменник з Південноафриканської Республіки Деймон Галгут за роман «The promise» («Обіцянка»), а у 2022 нагороду отримав шрі-ланкійський письменник Шехан Карунатілака з книжкою «The Seven Moons of Maali Almeida» («Сім місяців Маалі Алмейди»). Нагороду у Міжнародній Букерівській премії 2023 року отримала книжка «Time Shelter» («Прихисток часу») Ґеорґі Ґосподинова (Болгарія) у перекладі Анджели Родель.

Фото: thebookerprizes.com

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я