Вчора в Будинку письменників НСПУ відбувся спільний захід Асоціації земляцтв України та Національної спілки письменників України, в ході якого був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі літератури між Національною спілкою письменників України та Громадською спілкою «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України».
Серед почесних гостей був присутній Герой України, видатний громадський і державний діяч, екс-мер Києва Олександр Олександрович Омельченко.
Перед початком заходу відбулась коротка екскурсія Будинком письменників НСПУ — колишнім маєтком Лібермана, яку провів відомий київський екскурсовод Олексій Шимановський.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/82609174_629766641141453_2345966542153318400_n-1024x768.jpg)
В рамках Меморандуму була підписана угода про підтримку розвитку книговидання, сприяння налагоджуванню розповсюдження української книги в книгарнях областей. Сторони також сприятимуть оновленню книжкових фондів сільських і шкільних бібліотек, опікуватимуться організацією зустрічей письменників з представниками земляцтв на заходах Будинку письменників НСПУ.
Сторони також здійснюватимуть обмін інформацією про фестивалі, книжкові ярмарки і конкурси, що проводяться в областях та сприятимуть участі відповідних представників в цих заходах.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/83130428_602003173922123_5589782008826953728_n-1024x768.jpg)
Одним з найважливіших пунктів угоди є домовленість про сприяння налагодженню співпраці та прямих контактів між закладами культури і мистецтва, обласними відділеннями творчих спілок, фондами, аматорськими та іншими організаціями культури.
Прес-центр НСПУ