Польський інститут у Києві назвав лауреатку літературної премії Конрада 2021

0

Лауреаткою літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 стала Вікторія Амеліна.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці інституту.

Амеліна народилася у Львові. Отримала вищу освіту у сфері IT (НУ «Львівська політехніка») і 10 років працювала програмісткою та менеджеркою у міжнародних компаніях. З дитинства мріяла бути письменницею. Наразі завершила кар’єру в IT і присвятила себе сфері літератури. Авторка романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014), «Дім для ома» (2017). У творчому доробку має книжки для дітей. Амеліна – засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю у прифронтовому смт Нью-Йорк на Донеччині. Лауреатка національної премії «Коронація Слова» (2014) за лірику.

Літературна премія Конрада

Премія заснована Польським інститутом у Києві 2007 року. Вручається раз на два роки. Нагорода присуджується українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення премії) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Лауреатка премії Конрада 2021 отримає 3 тисячі євро (від Польського інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від партнера премії – Національного центру культури).

Лауреати премії: Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).

Що відомо

  • Фіналістами премії Конрада 2021 стали Вікторія Амеліна, Катерина Бабкіна та Павло Коробчук.

Катерина Крупенко
Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я