Помер Володимир Моренець – літературознавець, керівник літературної кафедри «Могилянки»

0

Володимир Моренець був доктором філологічних наук, професором, лауреатом державної премії імені Тараса Шевченка.

Як інформує «УМ», про смерть Володимира Моренця повідомили у Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Володимир Пилипович помер у Києві у віці 68 років.

«Вічна пам’ять Володимиру Пилиповичу Моренцю – професору, викладачу, наставнику та натхненнику десятків могилянських поколінь… Інформація про прощання буде додатково оприлюднена у цьому дописі згодом», – зазначили в академії.

Володимир Моренець – український літературознавець, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка (1996); віцепрезидент Асоціації українських письменників, член редколегій журналів «Слово і Час», «Сучасність», газети АУП «Література плюс».

У 1982–1996 роках працював у Інституті літератури НАН України науковим співробітником. В 1990 visiting-professor Оттавського університету (Канада). З 1997 року був керівником магістерської програми «Теорія, історія літератури та компаративістика» та завідувач кафедри літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У 1999 році – дослідник в Інституті Гаррімана по програмі Фулбрайт (Колумбійський університет, США). В 1999–2003 декан Магістеріуму НаУКМА, з 2003 віцепрезидент із навчально-наукових студій там же.

Джерело: umoloda.kyiv.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я