У столичному книжковому магазині «Сяйво» відбулася презентація книги колишнього посла України в Болгарії Віталія Москаленка.
«Сім розбишацьких апокрифів. Квазідипломатична апологія» зібрала повний аншлаг. Дізнатись про нову книжку та поспілкуватись з автором прийшли кілька десятків журналістів, дипломатів, науковців та представників товариства Україна-Болгарія. В атмосферній книгарні «Сяйво» місць не було навіть на сходах.
Книга Надзвичайного та Повноважного Посла України Віталія Москаленка «Сім розбишацьких апокрифів. Квазідипломатична апологія» стала приводом поговорити про залаштунки дипломатичної роботи, про те, як зараз болгари ставляться до українців і подій в Україні, а також дізнатись про нові проєкти автора.
Віталій Москаленко має 35 років дипломатичного досвіду, він працював переважно на Балканах. Але за першою освітою — журналіст. До слова, під час презентації говорили й про Донбас. Адже перші роки життя Віталій Москаленко провів у селищі Красногорівка, поблизу нинішнього Бахмуту. Сьогодні ця назва — у всіх щоденних зведеннях Генштабу про події на східному фронті.
Віталій Москаленко зізнався, що саме у селі на Донеччині вивчив чисту українську мову від своїх бабусі та дідуся. А вже під час навчання у Донецьку відчув наслідки русифікації.
На столі, де проводив автограф сесію автор поряд з новим виданням лежали й красномовні квіти бавовни.
Болгарія була першим (35 років тому) і останнім (цьогоріч) дипломатичним відрядженням Віталія Москаленка. Він зізнався, що йому пощастило, адже у Болгарії дуже дружна українська діаспора. Згодом, він отримав дипломатичний досвід у балканських країнах, які ніколи не були простими з погляду міжнародної політики.
Також згадують повідомлення про те, як у бутність консулом в російському Ростові Віталій Москаленко допомагав тим українцям, кого намагалась затримувати, утримувала та утискала в правах рф.
Видавець Іван Степурін згадав, що дізнався про автора книги, яку видало видавництво «Саміт Книга», від українця, який потрапив на 7 років до в’язниці в білорусі. Цей чоловік займався економічною діяльністю і повірив у «лібералізацію» зовнішньоекономічної діяльності у білорусі. Але лукашенківський режим проявив себе брехливо і підступно.
Тож, за словами українця, усі сім років його перебування у в’язниці, за нього боролась одна людина — український консул Віталій Москаленко.
«Сім розбишацьких апокрифів» книга особлива.
«Це іронічний роман-щоденник, роман-біографія про становлення української дипломатії на Балканах. Про перепони, казуси та звичайні щоденні будні через які пройшла Україна на своєму дипломатичному шляху», — написала письменниця Марія Міняйло.
Вона також написала про роботу автора, як про чесну «без фільтрів».
«Сім розбишацьких апокрифів» — іронічна, місцями навіть саркастична оповідь про побутування відновленої української амбасади в Софії, гуманітарні конвої, військовий конфлікт в Македонії та інші трафунки української дипломатії новітніх часів на Балканах та деяких інших теренах», — коротко анонсувала нове видання пані Міняйло.
Варто додати, що Віталій Москаленко — син легендарного декана факультету, а згодом директора Інституту журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка, Анатолія Захаровича Москаленка. Тож під час презентації колишні студенти часто згадували його батька з вдячністю і повагою за особисту мужність бути вільним в далеко не вільні часи.
До слова, видання «Вечірній Київ» постійно висвітлює нові видання. які презентують у КП книгарня «Сяйво». Зокрема, нещодавно там на розсуд читача презентували гостросюжетний детектив «Мішень антихриста».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Чільне фото — Під час презентації у комунальній книгарні «Сяйво», книжки «Сім розбишацьких апокрифів» В.Москаленка. Фото: Ольга Скотнікова
Прокоментуєте?