Тернопільський письменник допомагає військовим, розмальовуючи тубуси від снарядів

0
216

Відомий письменник з Тернополя Олег Герман зібрав 60 тисяч гривень на потреби армії, розмальовуючи тубуси від снарядів. Це він почав робити під час повномасштабної війни. Тубуси продає на аукціоні, а кошти спрямовує на потреби ЗСУ.

Як розповідає «Суспільне», письменник сюжети для малюнків придумує сам.

«Все почалося з того, до мене приїхала доня Наталя, вона художниця. Перший тубус, за який ми взялися, — зробили разом із нею».

Митець каже, почав розмальовувати тубуси від снарядів рік тому. Він — художник за освітою. Тубуси привозить йому із фронту син Тарас, який займається волонтерством.

«Коли син привозить ці тубуси, — то деякі люди цікавляться що це, бо думають, що це снаряди. У моєму дворі та під’їзді жінки, коли побачили, як я несу тубуси, питали мене: «а що то таке? «. А я кажу: «тероборона, загін». «А то ви будете на поверсі тримати? «, — кажу: «так, ворог не пройде!» А потім я пояснив, що то таке.

Тернопільський письменник допомагає військовим, розмальовуючи тубуси від снарядів (ФОТО), фото-2

«Ідея – це перетворити знаряддя зброї в якийсь символ життя. Я малюю їх, я малюю своє бачення світу, трагедій, символів, знаків і переношу це у фарбу, малюнок, образ».

Спершу митець малює на папері, потім — на тубусі.

«Беремо білий олівець — він лишає слід, беремо ідею. Потрібна ідея, яка може бути пов’язана з постаттю. Тоді окреслюємо постать, обличчя, очі».

Тернопільський письменник допомагає військовим, розмальовуючи тубуси від снарядів (ФОТО), фото-3

Далі художник наносить фарби, використовує акрилові. На створення одного малюнка йде від дня до місяця. На тубусах він пише рядки зі своїх поезій або Шевченкових.

«Для України потрібне те слово-граніт, на якому ми постанемо. Я використав словами Шевченка: «Борітеся — поборете».

0352.uai

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я