У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Кременя

0

У Каштановому сквері 28 травня у форматі відкритого мікрофона охочі вголос читали вірші, написані Дмитром Кременем. Захід приурочений до 70-річчя від дня народження поета.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла організаторка заходу Ірина Лапко.

Мікрофон поставили на сходах Каштанового скверу. Прогулюючись вулицею Соборною всі охочі мали змогу обрати вірш поета та прочитати перехожим.

На захід прийшов друг Дмитра Кременя Леонід Ржепецький. Чоловік читав власний вірш, який присвятив поету. Згадував, яким був Дмитро Кремінь.

“Йому вистачало енергії на все. На те, щоб вести літературні студії. Він з усякого погляду був взірцем для багатьох. Оскільки літературно-українською мовою володів. Тут у Миколаєві я пригадую ті роки, коли українська мова не звучала в громадських місцях, магазинах в транспорті. А Дмитро Дмитрович, він чи не єдина людина в нашому мегаполюсі, де всюди говорив українською літературною мовою», — розповів Леонід Ржепецький.

У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня

Леонід Ржепецький читає вірш, присвячений Дмитру Кременю. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Долучилася до заходу Марина Денисенко. Дівчина прочитала вірш «Ми долюбимо своє, договоримо». Особисто з Дмитром Кременем дівчина не була знайома.

«Він такий короткий, але такий зі смислом. Наскільки я розумію, він написав цей вірш для своєї дружини і для мене це символічно. Сьогодні вперше прочитала та познайомилась з його творчістю. Багато людей дізнаються про гарного митця”, — говорить Марина.

У Миколаєві у сквері читали вірші поета Дмитра Креміня

Марина читає вірш Дмитра Кременя. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

«Ми підготували близько 30 віршованих творів і кожен на свій смак зможе прочитати вірша і поділитися своїми враженнями», — сказала організаторка заходу Ірина Лапко.

Що відомо про поета Дмитра Кременя

  • Дмитро Кремінь — поет, публіцист, есеїст, перекладач, заслужений діяч мистецтв України (2016), лауреат Шевченківської премії (1999). Член Національної спілки письменників України (1979), Асоціації українських письменників (1997), Асоціації естрадних діячів України (1999), головний редактор часопису «Соборна вулиця».
  • Миколаївщина має чотирьох лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка — це Дмитро Кремінь, Микола Вінграновський, Леонід Вишеславський, Михайло Божаткін.
  • 21 серпня — 70 років із дня народження Дмитра Кременя (1953-2019 рр.).

Світлана Кльосова, Ніна Булах

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я