У Військово-медичний клінічний центр Західного регіону доставили сотні книжок від молодих учених

0

Кілька місяців тому рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України ініціювала проєкт «Книга – захиснику». До проекту долучаються молоді учені з усіх регіонів України, освітяни, департаменти освіти та різні установи. Зголошуються також окремі автори, залишаючи у книгах свої автографи та послання до воїнів.  

«Департамент освіти підтримує ініціативи такого спрямування, адже важливість подібних проектів важко переоцінити. Всі освітяни розуміють, якою ціною нам дається наша незалежність. Департамент також бере активну участь у проекті, адже серед освітян і працівників департаменту є учасники бойових дій. Частина книг, яку ми передали захисникам, – це література про УПА. Армія та наука у спільній роботі зможуть збудувати сильну, прогресивну державу. Ми віримо, що молоді науковці створять справді гідне, якісне інтелектуальне майбутнє, а наші захисники забезпечать сильну Україну, яка буде на карті світу серед лідерів», — наголосила заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська.

Львівський шпиталь є п’ятою точкою, куди науковці передали літературу.  Молоді вчені вже побували із проектом у Закарпатті, Чернівцях, Івано-Франківську та столиці.

«Для нас це можливість висловити свою подяку та підтримку воїнам. Ми розуміємо, що завдяки їм ми можемо мирно приходити у свої кабінети і лабораторії та проводити свою наукову роботу. Ми пам’ятаємо про них, а вони мають знати, що мають міцний сильний тил. Молоді вчені та освітяни розуміють як складно коли хтось з сім’ї перебуває на фронті, тому велика кількість учених та освітян відгукується, долучаються до проекту. На днях нам передали книги із Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування. Ми дуже вдячні всім, хто долучається, бо як до рук потрапляє потрібна книга, вона може здійснити диво», — розповіла голова ради молодих вчених Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Мар’яна Верхотурова.

Усі передані книги є виключно україномовними. Це сучасна українська література, світові бестселери перекладені на українську мову, авторські дослідження науковців тощо.

«Ми вдячні за туку чудову ініціативу, адже це значна моральна ту духовна підтримка наших хлопців та дівчат. Інколи вона їм більше потрібна, ніж будь-що інше. Це не просто подарунки, це  сигнал про те, що за ними стоїть ціла нація, що про них пам’ятають та цінують усе те, що вони роблять», — зазначив  начальник групи морально-психологічного забезпечення Військово-медичного клінічного центру Західного регіону майор Віктор Пантюшний.

Науковці зібрали вже понад тисячу книг, відтак україномовна література незабаром помандрує на схід країни. У планах організаторів проекту передати книги військовим частинам та медичним закладам у Донецьку, Чернігові, Харкові, Запоріжжі та інших містах.

loda.gov.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я