В австрійському Бельведері триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм

0

В австрійській галереї Бельведер триває виставка In the Eye of the Storm про український модернізм, про котру йдеться в однойменній книжці Костянтина Акінші, Катерини Денисової й Олени Кашуба-Вольвач. Про це повідомили на сайті музею.

Книжку видало британське й американське видавництво Thames and Hudson.

«Книжка представляє новаторське мистецтво, створене в Україні на початку XX-го століття, зосереджуючись на трьох ключових культурних центрах — Києві, Харкові та Одесі. На складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з подальшою Війною за незалежність України та створенням Радянської України виникло кілька напрямків українського мистецтва. У той час як емігранти, такі як Соня Делоне та Олександр Архипенко, здобули славу за межами батьківщини, послідовники Михайла Бойчука зосередилися на візантійському відродженні, а митці Культур-Ліги прагнули сприяти розвитку сучасної культури їдиш», — ідеться в анотації до книжки.

Книжка містить 180 фотографій.

У коментарі Читомо перекладачка виставки Марта Госовська розповіла, що виставка мандрує Європою: вона вже побувала в Іспанії, в музеї Тіссена-Борнемісса, у Бельведері в Австрії, а потім буде експонуватися в Лондоні.

За її словами, «У центрі бурі. Модернізм в Україні 1900-1930-х років» відтворює множинність мистецьких стилів і культурних ідентичностей, які існували в Україні на початку XX століття. Виставка розповідає про українських митців-модерністів та їхні спроби створити впізнаваний національний стиль у боротьбі за українську державність та культурну автономію.

«Модерністичний рух в Україні розгортався на складному соціально-політичному тлі розпаду імперій, Першої світової війни, революцій 1917 року з короткочасним здобуттям незалежності Українською Народною Республікою (1917-20), та подальшим створенням Радянської України. Попри такі політичні потрясіння, це був період справжнього розквіту українського мистецтва, літератури, театру та кіно. Власне, карколомних сюжетів довкола українського модернізму стане не на один бестселер і не на один фільм!» — сказала Госовська.

Як повідомлялося, англійське видавництво Thames and Hudson видало книжки «The Art of Ukraine», «В епіцентрі бурі: український модернізм 1910–1930» і «Скарби України: культурна спадщина народу».

Thames & Hudson — одне із провідних видавництв візуальних книжок у світі, яке має понад 2000 видань. Тут видають книжки з усіх напрямків візуальної творчості: мистецтва, архітектури, дизайну, фотографії, моди, кіно, музики, а також археології, історії та популярної культури. Штаб-квартира розташовується в Лондоні, є дочірня компанія в Нью-Йорку. Крім того, компанія має дочірні компанії з продажу та дистрибуції в Гонконзі та Парижі.

Читайте також: Treasures of Ukraine. Приголомшливий масштаб української культурної спадщини

Олеся Бойко

Фото: Johannes Stoll

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я