В Україні стартував тиждень дитячого читання

0

Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2024 розпочався, його гасло – «Наближаємо Перемогу з книгою».

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

Як пояснили у МКІП, таке гасло має на меті показати, наскільки важливою, натхненою й такою, що надихає, є роль книги в сучасних умовах.

Урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання відбулося в Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка.

Захід під назвою «Читацька родина єднається заради вільної країни» організувала Національна бібліотека України для дітей за підтримки МКІП.

Участь у святі взяв виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Каарандєєв. Він звернувся до читачів і гостей з вітальним словом.

«Сьогодні в бібліотеках створюється майбутнє нашої країни, нехай воно буде таким же світлим, як посмішки дітей, які прийшли на це свято, а дорослі нехай будуть поруч і оберігають щасливе дитинство з книгою, адже кожен вечір, проведений з українською книгою, кожен відгук про неї – це впевнений крок до Перемоги» – заявив очільник МКІП.

Діти під час свята поспілкувалися з письменниками Оксаною Герман, Надією Гармазій, Василем Левицьким, Вікторією Семененко, Оленою Надутенко та іншими.

Виступили на заході також вокальний ансамбль «Срібні дзвіночки», дитячий квартет саксофоністів музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза м. Кропивницького й ансамбль барабанниць Донецького державного університету внутрішніх справ.

У МКІП нагадали, що під час весняних канікул в усіх бібліотеках для дітей в Українів щороку в різних форматах проходить низка літературно-мистецьких заходів, спрямованих на популяризацію книги і читання.

Зокрема, у соцмережах проводиться національний читацький марафон «Діти України читають захисникам». У бібліотеках відбуваються поетичні читання, презентації книг, літературні вікторини, зустрічі з письменниками й фахові дискусії.

Фінальне свято Всеукраїнського тижня дитячого читання – «Книжковий синопсис «У кадрі – КНИГА!» – відбудеться 2 квітня в Національній бібліотеці України. У межах заходу заплановане вручення нагороди лауреату Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка.

Як повідомлялося, Всеукраїнський тиждень дитячого читання вперше був проведений 26 березня 1943 року з ініціативи дитячого письменника Лева Кассиля.

Фото: МКІП

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я