Вкрали близько 80% робіт: про розграбування музеїв Херсона розповів міністр Ткаченко

0

У Херсоні окупанти пограбували художній та краєзнавчий музеї, вивезли велику кількість цінних експонатів. Про це у коментарі телеканалу FREEДОМ повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який 19 листопада прибув до Херсона з Києва першим поїздом, відправленим після деокупації правобережжя Херсонщини.

“Мені важливо було переконатися, що залишили після себе російські окупанти в Херсоні. Те, що я встиг побачити, окрім злості, не викликає більше нічого”, — сказав міністр.

Точний обсяг завданих збитків буде зрозумілий після того, як пройде звірка з реєстрами артефактів, які знаходилися в художньому та краєзнавчому музеях.

“Але попередньо ми розуміємо, що з художнього музею було вкрадено близько 80% робіт і чимала колекція з краєзнавчого музею”, — уточнив Ткаченко.

Міністр зазначив, що з початком повномасштабної війни розкрадання українських музеїв окупантами відбувалося переважно на півдні Херсонської області та на півдні Донецької області.

“В усіх інших областях цього практично вдалося уникнути”, — додав він.

Крім того, у Херсоні належить оцінити збитки, завдані обласній бібліотеці. Але, як уточнив Ткаченко, це можливо буде зробити після розмінування будівлі.

А ось роботу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша вдасться відновити найближчим часом.

“Скоро тут буде відновлено українські спектаклі”, — наголосив міністр.

uatv.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я