Анатолію Качану – 75!

0

Сьогодні виповнилося 75 років члену правління, секретарю Національної спілки письменників України Анатолію Качану.

 

Анатолій Леонтійович народився 16 січня 1942 року на Миколаївщині. Освіту здобув на філологічному факультеті Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова. Працював учителем у містечку Вилкове Одеської області, згодом служив у  війську в Криму, працював кореспондентом молодіжної газети, редактором видавництва «Маяк» в Одесі. Друкуватися почав ще в студентську пору. З 1971-го мешкає в столиці.

Довго працював у дитячих журналах «Піонерія» (тепер «Однокласник»), «Барвінок», «Соняшник», де керував літературними відділами редакцій, очолював республіканське літературне об’єднання школярів «Первоцвіт», у газеті «Вечірній Київ» вів сторінку для дітей «Кораблик». 2004 року став на чолі творчого об’єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ.

Анатолій Качан – автор 15 книжок для дітей та юнацтва, його поезії увійшли до шкільних підручників і посібників, хрестоматій та антологій української дитячої літератури, вони також перекладені на іноземні мови.

Лауреат багатьох літературних відзнак, зокрема премій імені Миколи Трублаїні (1982), Лесі Українки (2002), премії «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця (2004), премії імені Бориса Нечерди (2006) та літературно-мистецької премії «Київ» імені Євгена Плужника (2009).

Секретаріат НСПУ, колеги по Спілці щиро вітають ювіляра і бажають міцного козацького здоров’я, нових творчих здобутків на ниві служіння Україні!

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я