Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0
759

Голова НСПУ Михайло Сидоржевський доповів про перспективи діяльності організації під час воєнного стану, про реакцію громадськості на порушене НСПУ у ЗМІ питання щодо доцільності функціонування у центрі Києва музею М. Булгакова, про проблеми з випуском газети «Літературна Україна». Також М. Сидоржевський повідомив, що НСПУ зібрала книжки українських письменників для Воєводської бібліотеки Кракова і що їх уже отримали в Польщі. До того ж голова НСПУ запропонував створити літературну премію, якою можна було б ушановувати митців, які зробили вагомий внесок у розвиток польсько-українських літературних зв’язків.

Секретар НСПУ і заступник голови Київської письменницької організації Борис Пономаренко доповів про підготовку до 110-ї річниці Андрія Малишка. Він наголосив на актуальності вшанування пам’яті видатного українського поета із залученням широких кіл громадськості, де особливу увагу було вирішено приділити школярам як майбутньому української нації. Також було розглянуто питання літературної премії ім. А. Малишка. До того ж Б. Пономаренко запропонував, аби кожен обласний осередок НСПУ долучився збором українських книжок для тамтешніх місцевих бібліотек, які вельми потребують нової якісної української літератури.

Очільник НСПУ М.Сидоржевський повідомив, що, зважаючи на форс-мажорні обставини і неможливість за умов воєнного стану і війни скликати Правління НСПУ, Секретаріат буде діяти відповідно до ст. 6.15Д («Секретаріат НСПУ вирішує інші питання, пов’язані з забезпеченням діяльності НСПУ в разі виникнення форс-мажорних ситуацій»).

На засіданні Секретаріату була розглянута заява в. о. голови Луганської обласної організації НСПУ Г. Гайворонської щодо виключення з лав НСПУ письменника Сергія Кривоноса через його співпрацю з рашистами, що є грубим порушенням Статуту НСПУ. Секретаріат, відповідно до ст. 3.7 Статуту НСПУ («Якщо член НСПУ… провадить антиконституційну, антидержавну діяльність, Секретаріат НСПУ… рекомендує Правлінню НСПУ ухвалити рішення про вибуття (виключення) такого письменника з НСПУ»), а також відповідно до  ст. 6.15Д, одноголосно виключив з організації С. Кривоноса.

Секретаріат розглянув можливість подальшої підтримки премій НСПУ імені В. Короленка, М. Ушакова і М. Кирієнка-Волошина. Розгляд цього питання вирішили обговорити у ширшому колі всіх зацікавлених осіб і ухвалити відповідне рішення на одному з найближчих засідань Секретаріату.

На засіданні зокрема були розглянуті подання на президентські стипендії, а також висунуто на здобуття премії імені Максима Рильського в галузі перекладу відому перекладачку Раїсу Карагезян за вагомий внесок у розвиток і популяризацію української літератури у Вірменії.

Про роботу Приймальної комісії НСПУ доповів її голова П. Засенко. На засіданні підтримали кандидатуру письменниці Марії Воробей на посаду в. о. секретаря Приймальної комісії.

На засіданні виступив директор видавництва «Український письменник» В. Клічак. Він повідомив про завершення підготовки до друку Довідника НСПУ, проте, зважаючи на форс-мажорні обставини, його вихід у світ поки відтерміновується.

На засіданні Секретаріату було розглянуто й низку інших питань порядку денного.

З огляду на дотримання безпеки у зв’язку з воєнним станом і у зв’язку з неможливістю прибути на засідання Секретаріату, частина учасників Секретаріату приєдналася до засідання за допомогою платформи ZOOM.

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?