Англійською мовою вийшла книжка про геноцид українського села

0

У канадському видавництві McGill-Queen’s University Press вийшла книжка Вільяма Нолла «Трансформація громадянського суспільства. Усна історія української селянської культури 1920-30 років». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила цифрова платформа «Великі трансформації».

Видання написане на основі усних свідчень українських селян. Це була одна з перших усноісторичних експедицій в Україні. Її керівник — дослідник Вільям Нолл.

Архів усної історії української селянської культури 1920-30х рр. містить свідчення 126 селян з центральної та східної України, які в 1993-95 рр. надали свідчення про історію свого життя в період 1920-30 рр. Записані інтерв’ю є частиною широкомасштабного дослідження трансформації громадянського суспільства, якої зазнало українське село за часів вимушеної радянської колективізації.

«Колективізація була не лише значною подією з погляду політичної економії із життєво небезпечними наслідками, а й культурною катастрофою справді величезних розмірів. … Немає жодних сумнівів, що колективізацію в УРСР можна класифікувати як один із найбільших злочинів проти людства у XX столітті», — зазначає автор книжки. 

Свідчення селян із «Трансформацій…» цитують у різних дослідженнях і виданнях. Енн Епплбом на презентації своєї книжки «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» наголосила, що «Трансформації…» — «це унікальні джерела інформації».

Окрім того, ГО «Центр досліджень усної історії й культури» запустив онлайн-платформу «Великі трансформації» з авдіозаписами історій селян і текстовою розшифровкою з цієї експедиції. Проєкт задуманий як відкритий архів для дослідників української історії.

Нагадаємо, книжка Енн Епплбом «Червоний голод: війна Сталіна проти України» потрапила до короткого списку престижної канадської премії Cundill History Prize.

Зображення: rodovid.net, history.univ.kiev.ua, drc.usask.ca

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я