Четверте місце української частини найбільшого у світі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2020 року посіло найкраще фото Києва. На ньому — вітряк із села Кудрявого Охтирського району Сумської області в Національному музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Автором світлини є Руслан Грибюк. Про це повідомляє vechirniy.kyiv.ua.
«Я дуже люблю фотографувати, та й хотів поділитися гарною світлиною. В день, коли було зроблене фото, у мене був фотопохід у Пирогів. Був гарний день, в Пирогові завжди є змога відпочити від міської суєти. Щодо конкурсу, хотів би подякувати організаторам, це дійсно корисна робота, і гарні світлини пам’яток архітектури можуть спонукати українців до вивчення історії України, комусь стати в пригоді для написання статей, рефератів і особистого дослідження. А для іноземців якась світлина може бути поштовхом для туристичної подорожі в Україну», — розповів Руслан Грибюк.
Цього року на конкурс отримали рекордні 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Протягом вересня свої роботи подали 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.
Найкращими, за оцінками журі, стали світлини пам’яток, розташованих у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ. Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу.
Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. На другому місці аерофото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що розташований у смт Мирному Запорізької області. Третє місце у вечірнього зимового фото Покровського собору, що у Харкові. П’яте місце посіла світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський.
«Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки”— зібрати знімки всіх об’єктів нерухомої спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу до стану збереженості цих об’єктів. Проєкт згуртовує навколо себе фотографів, краєзнавців, вікіпедистів та всіх небайдужих до збереження культурної спадщини. Цього року в нас серед 10 переможців — 10 різних авторів та 9 регіонів. Дуже добре, що Україна буде представлена на міжнародному етапі такою різноманітною», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії, членкиня організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Прокоментуєте?