Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Бельгії за €4200

0

Книгу «Молитва Господня» розміром 5 мм на 5 мм продали на аукціоні в Брюсселі за 4,2 тисяч євро (приблизно 129 тис. гривень).

Видання у шкіряній палітурці містить версії молитви «Отче наш» голландською, англійською, французькою, німецькою, іспанською та шведською мовами, пише «The Guardian».

Спершу книжку оцінювали від 1 до 1,5 тис. євро, але анонімний покупець придбав її на аукціоні «Arenberg» за 3,5 тис. євро. Разом із додатковими витратами вартість видання склала 4,2 тис. євро. Книга продавалася в комплекті з металевими друкарськими формами, які використовувалися для її виготовлення.

«Надрукований текст настільки дрібний, що ви не зможете прочитати його неозброєним оком, тільки за допомогою сильного збільшувального скла», — зазначив аукціоніст Генрі Годтс.

Книга під назвою «Молитва Господня» була однією з кількох сотень видань, виданих у 1952 році музеєм Ґутенберґа в німецькому місті Майнц у межах ініціативи зі збору коштів для оплати реконструкції будівлі після Другої світової війни.

Заклад, у якому зберігався примірник, є одним із найстаріших у світі музеїв друкарства. Музей названий на честь Йоганна Ґутенберґа — першовідкривача механічного друку в Європі в 15 столітті.

Що відомо

  • Перше видання «Гаррі Поттера» британської письменниці Джоан Роулінг продали на аукціоні за 471 тисячу доларів

Катерина Крупенко

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я