Світові видання вимагають від росії звільнити кореспондента The Wall Street Journal

0
260

Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити ув’язненого кореспондента The Wall Street Journal Евана Гершковича. 

Спільна заява містить підписи керівників Associated Press, The New York Times, The Washington Post, BBC, TIME, Euronews, Bloomberg News, Sky News, The New Yorker, The Economist та інших.

«Гершкович — журналіст, а не шпигун, і його слід негайно звільнити без будь-яких умов. Як терміновий перший крок, Гершкович повинен отримати негайний доступ до адвоката, наданого його роботодавцем. Також вимагаємо підтвердити його самопочуття та дозволити йому спілкуватися з родиною», — йдеться в листі, опублікованому Комітетом захисту журналістів.

Журналісти провідних світових видань зазначають, що необґрунтований і несправедливий арешт Гершковича — це ескалація дій російського уряду проти преси. «Росія посилає повідомлення про те, що журналістика в межах ваших кордонів є кримінальною, а іноземні кореспонденти, які хочуть робити репортажі з росії, не користуються перевагами верховенства права», — наголошують вони.

30 березня 2023 року ЗМІ повідомили про затримання журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича у російському Єкатеринбурзі. фсб рф заявила, що журналіст нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича в справі про «шпигунство».

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича. Євросоюз та Сполучені Штати Америки також відреагували на затримання Гершковича. Зокрема, у Білому домі назвали звинувачення у «шпигунстві» Гершковичу безпідставними. Там вважають,що росіяни затримали громадянина США, щоби мати додаткові важелі для переговорів.

Нагадаємо, об’єднання українських медіа, журналістів і громадських організацій «Медіарух» звернулось до Міжнародної федерації журналістів із закликом виключити з її складу «Союз журналістів росії». У липні 2022 року спілки журналістів росії та так званого угруповування «ДНР» об’єдналися.

Джерело: CNN

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я