В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс «Світ писанки»

0

Понад 600 писанок представили на виставці-конкурсі «Світ писанки» в Музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді. Частиною виставки є експозиція «Світло Великодня», на якій представлена колекція Музею писанкового розпису з Івано-Франківської області. Про це Суспільному розповів директор музею Василь Коцан.

За словами Василя Коцана, у музеї будуть продавати писанки, які віддали майстри, а зароблені гроші спрямують на потреби ЗСУ.

«Це вже десята ювілейна виставка «Світ писанки» в нашому музеї. Чимало майстринь зголосилися взяти участь із-за кордону. Це є Словаччина, Румунія, Польща, Чехія, одна майстриня з Хорватії, одна зі США, доєдналася майстриня зі Швейцарії. В українському контексті — це є Львів, Львівська область, Івано-Франківська область, місто Київ, майстрині з Черкас, із Дніпра, з Тернополя, Луцька, з Рівного цього року вперше презентують свої роботи. До виставки активно долучаються майстрині з нашого краю – із Закарпаття. Крім того, 300 писанок представлені майстринями на продаж. Усі виручені гроші будуть направлені на потреби ЗСУ», — розповідає Василь Коцан.

Майстриня Марія Купарь на виставку-конкурс «Світ писанки» віддала мальованки, а також писанки декоровані бісером і розмальовані контуром.

«Тут мальованки — 15 штук, 7 — декоровані бісером і 7 — розмальовані контуром — сучасна техніка, а також 2 — вишиті писанки, просто вишивка хрестиком, декоровані бісером і вишивка, комбіновані. Усі писанки «Мальованки» — ми з дитинства такі писанки малювали, мені це запам’яталося, то такі «Мальованки» я досі роблю. Я беру участь усі ці роки. Можливо, один рік був, що не брала участь, коли коронавірус був, а так щороку беру», — розповідає Марія Купарь.

Роботи майстрині Ольги Ловги з Іршавської громади мають патріотичну тематику. Тут можна побачити мотанки, бісерки, вишиті писанки.

«Це авторська робота, яку я зробила сама. Тут іде захисний оберіг, сварга, ангели, тризуб та піксель. Це ми на роботі, я працюю в Іршавському центрі позашкільної освіти, ми там із дітьми в’яжемо сітки, то ми в’язали сітки й мені спала на думку така ідея — оздобити, зробити такі писанки з піксельної стрічки та доповнити калиною, голубом. Такі ж самі ми тепер робимо з дітками для військових. «Україна», «Перемога», «Незламні» і «Слава Україні» — це є 4 яєчка, на них закодовані такі слова», — додає Ольга Ловга.

На виставці-конкурсі «Світ писанки» представили понад 600 писанок майстрів із різних областей України та з-за кордону.

«Писанки — мальованки, дряпанки, оцтованки, є писанки, виконані на дереві методом випалювання, є декоровані різними крупами, є техніка декупаж та квілінг. Крім того, окрему експозицію у цьогорічній нашій спільній виставці презентує Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, це з міста Коломия Івано-Франківської області в сусідньому виставковому залі. Вони презентують фондову збірку єдиного в Європі музею писанкового розпису», — розповідає директор Музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.

«Ми привезли дуже незначну колекцію своїх творів, це близько 1000 і з них 800 писанки. Ми привезли із собою гобелени і текстиль, ми показали кераміку. Ми зробили таку композицію як тризуб — наш герб державний, він виконаний із писанок різних регіонів України, це є артефакти сучасної війни, це писанки, виконані з снарядів і ракет, якими знищувалися наші населені пункти. Наші митці зуміли із цих речей зробити предмети мистецтва і показати, що ми переможемо», — додає директорка Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Виставка-конкурс «Світ писанки» триватиме до 7 травня. Побачити експонати та придбати писанку охочі можуть у Музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді.

zakarpattya.net.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я