МЗС України, Український інститут та ГО «Вікімедіа Україна» запускають кампанію «Місяць культурної дипломатії України»

0

#UkraineEverywhere — із таким закликом з 10 лютого до 10 березня відбудеться «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії. Кампанія спрямована на покращення та створення статей про Україну та українську культуру українською та іншими мовами. Про це повідомляє kmu.gov.ua.

«Світ має знати більше про креативну, динамічну, інноваційну Україну. Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії — це добра нагода розказати більше про українську культуру в одному з найпопулярніших джерел інформації як українською мовою, так і іноземними. Адже кому ще розповідати про Україну світові, як не самим українцям? Закликаю всіх гуртом узятися за цю справу, аби у Вікіпедії з’явилися нові статті про сучасне українське кіно, музику, театр, літературу та мистецтво», — зауважив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Місяць культурної дипломатії України буде присвячений відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру і про котрих ще немає статей у Вікіпедії. В рамках кампанії авторів закликають доповнювати та створювати нові статті іноземними мовами, щоб об’єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу. З цією ж метою Міністерство закордонних справ України та Український інститут нещодавно запустили сайт Ukraine.ua. 

«Для мільйонів людей Вікіпедія є першим джерелом інформації на найрізноманітніші теми. Саме тому важливо задіяти можливості Вікіпедії, аби розповідати світові про українські явища, імена і події зрозумілою для читачів мовою. Цей проект — про внесок українців до світової культури, тож ми розраховуємо залучити до нього якомога більше однодумців», — коментує генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко. 

До кампанії вже долучились понад 15 університетів України, Чеської Республіки, США.

У рамках проекту планується проведення двох вебінарів 17 лютого (українською мовою) та 19 лютого (англійською мовою), які допоможуть ознайомитися або ж краще розібратися з написанням статей для Вікіпедії. Для участі необхідно зареєструватися до 16 лютого.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до «Місяця культурної дипломатії України». Уся інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна на ucdm.wikimedia.org.ua

Контакт з усіх організаційних питань: info@wikimedia.org.ua, контакт для преси: kseniia.kalyna@ui.org.ua

#UCDMonth  #UEWikipedia 

Довідково

Навесні 2020 року МЗС України розпочало співпрацю з ГО «Вікімедіа Україна», щоб наповнювати найбільшу у світі онлайн-енциклопедію – Вікіпедію  – об’єктивною та достовірною інформацією про Україну.

У травні 2020 року відбувся онлайн марафон «Місяць української дипломатії». Упродовж місяця автори україномовної Вікіпедії доповнювали та створювали нові статті про зовнішню політику України, відносини з іншими країнами, участь у міжнародних організаціях, інтеграцію до ЄС, НАТО та публічну дипломатію.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я